Exhibícia sa konala v utorok večer a skončila sa víťazstvom 6:3, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) pre Federera. Omnoho dôležitejší než výsledok bol charitatívny rozmer akcie, ktorá pomohla vyzbierať peniaze pre Unicef a glasgowskú nadáciu Sunny-sid3up, ktoré aktívne podporuje jeden, resp. druhý tenista.

Na prvom mieste bola zábava. Švajčiarovi na začiatku druhého setu obliekli tradičný škótsky kilt jedného z fanúšikov a na obrazovke mu vtipne zmenili meno na Roger McFederer. Rekordérovi v počte grandslamov to šlo aj v károvanej sukni a predviedol niekoľko skvelých úderov vrátane esa. Murray zas dokončil zápas v typickej škótskej čiapke doplnenej ryšavou parochňou.

Ako Roger vyzeral v škótskej "sukni", si pozrite TU!

Nutno však dodať, že obaja aktéri bavili vypredanú SSE Hydro arénu s kapacitou 13-tisíc divákov predovšetkým tenisom. Murray si na Wimbledone zranil problematický bedrový kĺb a odvtedy nenastúpil na súťažný zápas. Napriek tomu ukázal skvelý pohyb aj údery. Od Federera sa iná než perfektná hra ani nečakala. Veď tento rok má na konte šesť titulov vrátane dvoch grandslamových a vo svetovom rebríčku mu aktuálne patrí druhá priečka.

Murray si zas nasadil tradičnú škótsku prikrývku hlavy a ryšavú parochňu.
Murray si zas nasadil tradičnú škótsku prikrývku hlavy a ryšavú parochňu.
Getty Images

„Rád by som odohral niektoré loptičky lepšie, ale na prvý zápas po štyroch mesiacoch to bolo celkom dobré,“ konštatoval Škót. „Môj bok bol na tom výborne, hoci ešte nie perfetkne. Mení sa to však k lepšiemu,“ doplnil.

Predošlú sezónu zakončil po prvý raz v kariére ako svetová jednotka a v tejto aj vinou dlhodobého zranenia klesol až na 16. miesto. Nezúčastní sa tak na Turnaji majstrov pre osem najlepších hráčov roka, ktorý vlani v Londýne ovládol. Plánuje sa však veľmi zodpovedne pripraviť na podujatia v ďalšej sezóne.

„Na pár týždňov plánujem odísť do Miami a potom veľmi skoro do Austrálie. Omnoho skôr, než som zvykol v minulosti. Chýba mi zápasová prax, no vďaka tomu, že tam budem dlhšie, sa snáď lepšie pripravím na tamojšie podmienky, čo by mohla byť moja výhoda oproti ostatným tenistom,“ zamyslel sa.

Federer tenisovému svetu vlani ukázal dovtedy nevídanú cestu. Po Wimbledone 2016, na ktorom sa zranil, si dal polročnú prestávku. Vrátil sa taký nabitý energiou, že ovládol tohtoročné Australian Open. Vo finále zdolal Rafaela Nadala, ktorý koncom minulej sezóny tiež pauzoval. Azda aj preto si vzal Murray, ale aj Novak Djokovič či Stan Wawrinka dlhodobé voľno, aby si doliečili vlečúce sa zranenia.

„Moja najlepšia rada je dať sa znova dokopy. Naozaj, to je celé. Vezmite si toľko času, koľko potrebujete, aj keď to bude dlhá doba. Pri návrate chcete byť fit na 100 percent. V opačnom prípade máte problém, pretože cítite, že tých najlepších na veľkom turnaji jednoducho nezdoláte,“ odkázal Federer.