Hneď na úvod rozhodujúcej časti stratila Hantuchová podanie vinou siedmej dvojchyby (napokon ich urobila dovedna osem, ale značne to vyvážila desiatimi esami), po chvíli však už viedla 2:1. Za stavu 4:2 síce ešte raz prišla o servis, následne sa však siedmy raz v tomto dueli presadila na príjme a potom zvládla podávanie na triumf. Premenila hneď prvý mečbal.

V osemfinálovom 2. kole miestnej singlovej súťaže nastúpi Hantuchová proti úspešnej z duelu 29-ročnej maďarskej ľaváčky Melindy Czinkovej (143. v renkingu, figurovala však už aj na 37. pozícii) s americkou kvalifikantkou Vaniou Kingovou (76.). Budapeštianska rodáčka Czinková štartuje na základe tzv. chráneného renkingu (72. miesto) a je poslednou priamo akceptovanou aktérkou, čiže papierovo najľahšou možnou súperkou. Hantuchová, ktorá má s Czinkovou bilanciou 1:1 a nad Kingovou vedie 5:0, už má istotu 60 bodov do renkingu a šeku na 8800 USD.

Čerstvo Talianom Claudiom Pistolesim trénersky vedená Hantuchová, ktorá otvára už svoju 14. sezónu medzi profesionálkami, hrala v Gold Coast ako pôvodnom dejisku tohto podujatia už v roku 2002 (osemfinálová prehra s Belgičankou Justine Heninovou) a v samotnom Brisbane v rokoch 2009 (1. kolo) a 2010 (štvrťfinálový nezdar s Nemkou Andreou Petkovicovou). V roku 2011 figurovala v "pavúku", ale napokon absentovala pre zranenie ľavej achilovky.

Dvadsaťosemročná popradská rodáčka Hantuchová, 24. v renkingu, upravila v štatistike zo súbojov s Cibulkovou (18.) už na 4:0. Skúsenejšia zo Sloveniek sa predtým naposledy radovala v marci 2010 v semifinále na tvrdom povrchu v mexickom Monterrey (4:6, 6:3, 6:0). Predchádzajúce dva duely sa uskutočnili už v sezóne 2007 (Auckland, Amelia Island), keď Cibulková ešte nebola v Top 100 počítačového poradia.

Hantuchová po triumfe nad Cibulkovou a úspešnom vstupe do novej sezóny netajila spokojnosť. "Zápas mal veľmi dobrú úroveň a musela som hrať super, aby som Dominiku zdolala. Bodaj by platilo, že ako na Nový rok, tak po celý rok! Prvý set mi nevyšiel podľa predstáv, no nedeprimovalo ma to a stále som sa snažila hrať agresívne, čo mi napokon prinieslo úspech. Som rada, že hneď v prvom zápase sezóny som na dvorci predviedla útočnú hru, na ktorej sme s Claudiom Pistolesim v príprave pracovali, aj keď ešte treba vylepšiť veľa vecí," povedala pre TASR Hantuchová, ktorá sa už nemohla dočkať štartu novej sezóny. "Veľmi som sa tešila, kedy budem môcť opäť hrať súťažný zápas. Bola som rada, že sme s s Dominikou hrali hneď na Nový rok, aspoň som sa mohla otestovať, ako na tom som. Silvestra som si moc neužila, musela som byť skoro v posteli, no mojím povolaním je stále tenis, takže na nejaké oslavy zatiaľ nie je priestor. V druhom kole ma čaká nepríjemná súperka. Hra Czinkovej ani Kingovej mi príliš nesedí, no pokúsim sa nadviazať na kvalitný výkon zo zápasu proti Dominike a zvíťaziť," dodala Hantuchová.

Dvojhra - 1. kolo:
Daniela Hantuchová (SR) - Dominika Cibulková (SR-8)