Určite patrí medzi celebrity, ktoré majú právo sa vyjadriť aj mimo športu. Rafael Nadal tak urobil a povedal, ako vníma udalosti, ktoré doprevádzali referendum o nezávislosti Katalánska. „Bolo mi do plaču,“ skonštatoval, keď sa ho pýtali na referendum.

„Je smutné vidieť v takej pozícii krajinu, v ktorej vieme koexistovať a môžeme dávať svetu dobrý príklad,“ povedal pred novinármi. „Namiesto toho sa prezentujeme v negatívnom svetle. Existujú ľudia, ktorí chcú pomocou manipulácie rozoštvávať spoločnosť. Výsledkom toho je chaos, ktorý by v tejto dobe nemal vôbec existovať. Sme mierumilovná zem,“ dodal Rafael, ktorý je inak veľkým futbalovým fanúšikom Realu Madrid.

Celý Neapol v slzách: Kolegu Mareka Hamšíka zastrelili na ulici

FOTO A je to tu! Vlado Weiss nakoniec šoféroval

FOTO Známy športovec zobral snúbenicu a jej kamarátky na dovolenku: A orgie sa mohli začať!

Weissov škandál baví Slovákov: Vtipné obrázky futbalového reprezentanta vôbec nešetria!

No veci berie triezvo. „Strávil som v Barcelone veľa času, zažil mnoho dôležitých okamihov. Vidieť spoločnosť takto zradikalizovanú ma prekvapuje a som z toho sklamaný. Je dôležité hľadať nádej. V dialógu sa môže zrodiť riešenie,“ nadieva sa svetová jednotka. „Je na čase si sadnúť, prehovoriť a urobiť dohodu. Ale to vyžaduje dobrú vôľu od oboch strán. A hlavne, nech sa už nikdy nezopakuje to, čo sa stalo,“ zdôraznil Nadal.