V júni 2009 sa Clijstersovej kouč Wim Fissete stavil so svojou zverenkou, že ak vyhrá US Open, ostrihá sa dohola. Nemohol tušiť, že Kim zaznamená návrat ako z ríše snov a v septembri toho istého roku padali jeho vlasy na podlahu. S radosťou mu ich ostrihala samotná hráčka.

Teraz sa situácia môže vymeniť! „Trochu som si pustila jazyk na špacír a povedala, že keď vyhrám tentoraz, ostrihám si svoje vlasy ja,“ šokovala divákov v Rod Laver Aréne. „Ale môjmu manželovi sa to veľmi nepozdávalo, takže uvidíme,“ smiala sa. Od možnej holej hlavy ju delí jediný zápas. V semifinále si prekvapujúco rýchlo poradila s Verou Zvonarevovou z Ruska 6:3, 6:1.

Pôjde Kim Clijstersová dohola?
 
PREHRATÁ STÁVKA: Clijstersovej tréner Wim Fissete prišiel po víťazstve svojej zverenkyne na US Open o vlasy.
Foto: Archív

Drak prichádza

Tenis prepisuje históriu. Na Li (28) sa stala vôbec prvou čínskou hráčkou, ktorá si zahrá finále grandslamu. Vo včerajšom semifinálovom zápase Australian Open porazila svetovú jednotu Wozniacku 3:6, 7:5, 6:3. A to napriek nepohodlnej predzápasovej noci. „Veľmi som sa nevyspala, lebo muž celú noc chrápal,“ vypadlo z nej, čím si okamžite získala veľkú časť smejúceho sa publika.

Novak Djokovič: Zbohom, Roger

Víťazstvo Novaka Djokoviča (23) nad Rogerom Federerom (28) určite nie je najväčším prekvapením. Ale skutočnosť, že Švajčiar neuhrá v semifinále Australian Open ani set, už čakal málokto. Zverenec nášho Mariána Vajdu odohral jeden z najlepších zápasov v živote.

Zápas mal skvelé tempo a priniesol tenis najvyššieho rangu. Nole, ako znie Djokovičova prezývka, získal prvý set v tajbrejku, no v druhom dejstve už prehrával 2:5. Ukázal obrovskú chuť po víťazstve, otočil na 7:5 a na víťaznej vlne sa viezol až do konca. „Novak zahral skvele, hlavne pri dôležitých loptičkách. Bol dnes jednoducho lepší,“ priznal Federer. O zmienke, že jeho a Nadalova prehra sú akoby odovzdaním pochodne ďalším hráčom, poznamenal: „Myslím, že nás odpisujete dosť rýchlo. Počkajme si, čo bude o šesť mesiacov.“

Verí si aj vo finále

Djokovič žiaril spokojnosťou. „Bol to jeden z mojich najlepších výkonov v živote. Tento turnaj je môj obľúbený, pretože podmienky najviac vyhovujú mojej hre,“ skonštatoval srbský tenista. Vo finále bude po prvý raz od Australian Open 2008 chýbať jeden z dvojice Nadal, Federer. „Narazím na Murrayho alebo Ferrera, ktorí budú hladní po prvej grandslamovej trofeji. Verím však, že dostanem zo seba to najlepšie,“ uzavrel Novak.