Miestami to vyzerá, akoby tenisti ani nesúťažili o prestížnu trofej, ale o najlepší pracovný odev. Medzi ženami je už tradičnou módnou ikonou Serena Williamsová. Na dvorce už dokázala vyjsť v šatách s leopardími škvrnami i v teniskách pripomínajúcich misie astronautov na Mesiac.

Tentoraz žiari (a to doslova) v zelených neónových šatách a ružových doplnkoch. Aby toho nebolo málo, má odhalený chrbát, čo je zároveň odkaz pre súperky. „Tento rok je o chrbte, ženách a sile. Takže sa mi celý rok budete pozerať na chrbát,“ priznala svetová jednotka. Prehliadnuť sa nedá ani Viktoria Azarenková.

Od čelenky až po tenisky je odetá do neónovej žltozelenej farby. Po vlaňajšom zranení sa jej darí aj výsledkovo, v súboji bývalých svetových jednotiek vo štvrtok vyradila Caroline Wozniackú. Údržbárov cestných komunikácií pripomínajú svojimi outfitmi aj muži. U Rogera Federera, Andyho Murrayho či Miloša Raoniča je to žiarivá zelená.

VIDEO: Nové loptičky, prosím! Podávač schytal bombu medzi nohy

Farbu reflexnej vesty mali aj čelenka, ponožky a tenisky Lukáša Lacka. Množstvo tenistov hrá v neónovoružovej kombinácii. O najväčší rozruch sa však postaral Rafael Nadal. Majiteľ 14 grandslamov sa vracia po operácii slepého čreva a priznal nedostatok sebavedomia. „Nemyslím si, že mnoho mužov by mohlo nosiť túto ružovú odrazku,“ podpichol ho moderátor na kurte a prstom namieril na pásik na Rafových šortkách.

„To sú moje kraťasy na párty,“ žartoval tenista, ktorého vzhľad dopĺňa ružové tričko a neónová čelenka s potítkami. „Mám rád svetlé farby. Austrália je krajina šťastných ľudí, takže je to správne miesto, kde ich nosiť,“ objasnil so smiechom.