Náplasťou na Kližanove nezávideniahodné výsledky môžu byť aspoň dve výhry v Davis Cupe proti Rumunom. S hráčmi z konca druhej svetovej stovky si poradil bez problémov. „Zdravím všetkých! V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým pravým fanúšikom, ktorí stoja pri mne, či už pri výhrach, ale tiež pri prehrách. Veľmi si vážim, že sa tu nájdu aj tí praví,“ rozpísala sa na sociálnej sieti slovenská tenisová jednotka.

Zdravim vsetkych! V prvom rade sa chcem PODAKOVAT vsetkym PRAVYM fanusikom, ktori stoja pri mne ci uz pri vyhrach, ale...

Posted by Martin Kližan on 29. júl 2015

„V druhom rade vám chcem ako prvým oznámiť, že dnes, 29.7, sme rozviazali kontrakt s tenisovým trénerom Martinom Dammom. Cítim, že tento krok mi pomôže opäť nájsť svoju nezlomnú bojovnosť, nový impulz a nové veľké výhry na Tour. Ďakujem trénerovi Dammovi za to, čo všetko pre mňa robil, ako sa o mňa staral a za to, čo všetko sme spolu dokázali. V budúcnosti mu prajem len to najlepšie a dúfam, že sa čoskoro uvidíme na Tour,“ verejne sa poďakoval Kližan.

Damm: Dôvod nepoznám

Slovák spolupracoval s českým trénerom takmer dva roky, od septembra 2013. "Martin mi to oznámil v utorok po zápase v Hamburgu. Bolo cítiť, že je bez šťavy a bez emócií, ale dôvod nepoznám," zveril sa pre Pluska.sk 42-ročný bývalý tenista.

Spomínaný zápas v Hamburgu prehral Kližan s Andreasom Seppim 6:2, 6:4. S Talianom má nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov 0:3. "Nemyslím, že to vyplynulo priamo zo zápasu. Bol to však obraz uplynulých týždňov, keď sa nám spolu veľmi nedarilo. Od turnaja v Barcelone, ktorý bol koncom apríla, vyhral iba tri zápasy, takže asi to v ňom dozrievalo trochu dlhšie. Nedá sa nič robiť, život ide ďalej," zapolemizoval si nad Kližanovym rozhodnutím už jeho bývalý tréner.

Davis Cup: Paráda! Kližan rozhodol o našom víťazstve v Rumunsku

Na otázku, či pozná dôvody slabých výsledkov v uplynulom období: "Je to na hlbšiu analýzu. Sezóna je dlhá a Martin sa vždy pohyboval na vlnách – chvíľu zahral výborne, potom prišli prehry. Nie je to typ hráča, ktorý bude podávať stabilné výkony. Na jar trafil dva turnaje v Cassablance a Barcelone, ale, žiaľ, zvyšok sezóny bol dosť jalový. Asi cítil, že potrebuje zmenu."

"Boli sme spolu dva roky, možno potreboval počuť nejaké nové rady. Z mojej strany bol prístup stále rovnaký. Samozrejme, cítil som, že výsledky neprichádzajú a v takýchto prípadoch si to väčšinou odnesie tréner," zmieril sa s osudom bývalý špecialista na štvorhru.

Rozišli sme sa v dobrom

"Rozchod vyplynul z jeho iniciatívy, pretože sme boli dohodnutí do konca roka. Ale nebudem to nejakým spôsobom riešiť, rozišli sme sa v dobrom. Dokonca sme si dali spolu aj pohár vínko," uzavrel kapitolu so slovenským tenistom pre Pluska.sk Martin Damm.

Martin Kližan by sa mal začať pripravovať na sériu turnajov na tvrdom povrchu v Severnej Amerike. Na nich môže totiž zabojovať o body, ktoré by z neho urobili nasadeného hráča na poslednom grandslame sezóny. Newyorský US Open začína posledný augustový deň.