Srbský tenista sa postaral o to, že po prvý raz od Australian Open 2008 nebude v mužskom grandslamovom finále ani jeden z dvojice Roger Federer, Rafael Nadal.

"Proti Rogerovi som dnes odohral jeden z najlepších zápasov v živote. Hral som agresívne, snažil som sa útočiť aj po jeho prvom podaní. Posledný gem bol najťažší. Ak ste tak blízko od postupu do grandslamového finále a hráte proti Rogerovi, cítite obrovský tlak. Som rád, že som to napokon zvládol," povedal v prvom interview priamo na kurte Djokovič, ktorý sa poďakoval melbournskym fanúšikom za podporu.

"Diváci v aréne Roda Lavera boli ako vždy fantastickí. Australian Open je naozaj špeciálny turnaj. Človek si tu pripadá ako na futbalovom zápase. Pre nás hráčov je to niečo nezvyčajné, ale zároveň veľkolepé. V Melbourne sú krásne parky a najviac sa mi páči botanická záhrada, kde sme v uplynulých dňoch  chodili každý deń. Načerpal som tam veľa energie," opisoval "kat" Federer.

Švajčiar priznal, že Djokovič zvíťazil zaslúžene. "Novak odohral skvelý zápas. Dnes som proste narazil na hráča, ktorý bol trochu lepší ako ja. Úprimne, môžem si z dnešku odniesť dobrý prístup. To je teraz dôležité, pretože sa necítim, že by som mal fyzické resty a hral zle. Dnes rozhodlo pár loptičiek, Novak lepeie zvládol kľúčové výmeny," povedal Federer.