Filip Horanský prišiel do Austrálie s veľkými ambíciami. Chcel sa presadiť najmä v dvojhre. Prehral však už v prvom kole. „Tie sú na veľkých turnajoch vždy ťažké, nehrá sa v nich pekný tenis. Po prehre som bol dosť sklamaný. Aj preto som si povedal, že aspoň v debli musíme zabojovať,“ povedal nám Filip. Takmer vypadli Cesta za vysnívanou trofejou sa nerodila vôbec ľahko.

„V prvom zápase sme už prehrávali 5:8 v zápasovom tajbrejku. Boli sme tak dve loptičky od vyradenia. Súboj sme však otočili, čo nás nesmierne povzbudilo. Takéto súboje vás vedia naštartovať za cestou k titulu,“ opísal nám víťazné ťaženie. K nemu mu zagratulovala aj slovenská veľvyslankyňa v Austrálii. „Takéto telefonáty sú príjemné, ale snažím sa ich nepripúšťať príliš k telu,“ zhodnotil.

S Jirkom Veselým, ktorý je momentálne juniorskou svetovou jednotkou, sú kamaráti už dlho. Predtým mal Filip za deblového partnera Jozefa Kovalíka. Ten už pre vek nemôže medzi juniormi nastupovať. „S Jirkom sme sa dohodli cez čet. Poznáme sa dlho a povedali sme si, že náš kamarátsky vzťah mimo kurtov by sme mohli preniesť aj na dvorce,“ zhrnul.

Oslavy veľkého úspechu musia chvíľu počkať. Jiří Veselý postúpil aj do finále dvojhry. „Hádam budeme oslavovať dva tituly. Ešte neuvažoval nad tým, čo zorganizujeme, ale niečo určite vymyslíme,“ usmiala sa slovenská tenisová nádej. Horanský tak napodobnil duo Čepelová – Škamlová, ktoré triumfovalo v Austrálii vlani v štvorhre dievčat.