Na facebooku v rámci obsiahleho komuniké uviedol, že dôvodom bola online stávka na vlaňajší zápas Švajčiara Stana Wawrinku so Srbom Novakom Djokovičom práve na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska.

Lestienne vyhral 1,4 eura, teraz však stratil prémiu minimálne 30 000 eur brutto (za 1. kolo RG), keď Útvar integrity tenisu (TIU) informoval Francúzsku tenisovú federáciu (FFT) o vyšetrovaní Lestienna pre malý priestupok proti antikorupčným pravidlám a FFT uplatnila politiku nulovej tolerancie.

FOTO: Tenisti mali pred Roland Garros párty. Kvitová po rozchode s úsmevom

"Ako mnohí mladí ľudia mám stávkové konto. Od júna 2013 som tipoval aj tenisové výsledky. V apríli som podpísal Chartu integrity tenisu, ktorá zakazuje stávkovať na vlastné odvetvie. Pár hodín po tom, ako som sa pozabudol, pričom v tej chvíli som mal na účte 2,9 eura a, samozrejme, nulový vplyv na ten zápas, som si uvedomil chybu. Už sa to však nedalo vziať nazad. O pol roka neskôr ma FFT upozornila, že mám čakať kontakt zo strany TIU, čo sa v decembri 2015 aj udialo. Plne som spolupracoval pri objasňovaní záležitosti, ktorá zatiaľ nie je uzavretá" napísal Lestienne.

Dvadsaťtriročný 206. hráč renkingu ATP Lestienne si povzdychol, že okrem prevádzkových konzekvencií sa mu zdajú byť neprimerané aj finančné následky: "Deň pred žrebom hlavnej súťaže dvojhry na Roland Garros sa zrútil môj sen. Rozhodnutie funkcionárov bude mať veľký vplyv na moju kariéru - morálne aj peňažne. Štartovné na grandslamovom turnaji je finančným kyslíkom pre hráča mojej renkingovej úrovne, ľahšie by sa mi vo zvyšku sezóny i kariéry napĺňali ambície..."