Favorizované družstvo starého kontinentu viedlo nad výberom zvyšku sveta po sobote vysoko 9:3 a počas posledného tretieho dňa 12:6, pričom ešte malo k dobru prvých dvoch mužov aktuálneho svetového rebríčka ATP v singli Rafaela Nadala zo Španielska a Švajčiara Rogera Federera.

"Hostia" však takmer vyrovnali na 12:12, čo by viedlo k dodatočnej "rozstrelovej" štvorhre na jeden set. Američan John Isner zdolal Nadala 7:5, 7:6 (1) a následne Austrálčan Nick Kyrgios mal na dosah skalp Federera, ten sa však napokon presadil tesne 4:6, 7:6 (6), 11:9 (zápasový tajbrejk). Grandslamový rekordér Federer nedoplatil v druhom dejstve na premrhanie náskoku 3:1 na gemy, resp. nezužitkovanie vedenia 6:3 v tajbrejku, v ktorom potreboval aj štvrtú setbalovú príležitosť. V tzv. supertajbrejku sa Švajčiar dostal z manka 5:8.

Porazený tím sveta bojoval do poslednej loptičky.
Porazený tím sveta bojoval do poslednej loptičky.
Zdroj: TASR

Predtým v tento deň v debli Isner a jeho krajan Jack Sock triumfovali nad česko-chorvátským párom Tomáš Berdych, Marin Čilič 7:6 (5), 7:6 (6), čím znížili celkový stav na 6:9, potom Nemec Alexander Zverev triumfoval nad Samom Querreym z USA dvakrát 6:4 a upravil tým na spomenutých "mečbalových" 12:6 pre "domácich".

Vo všetky tri dni sa hrali tri dvojhry a jedna štvorhra, pričom v piatok mal úspech hodnotu 1 bod, v sobotu 2 body a v nedeľu 3 body. V každom kádri boli šiesti hráči. Počas prvých dní sa vo dvojhrách museli dostať do diania všetci členovia tímov. Žiadny z členov tímov celkovo nemohol hrať v singloch viac ako dvakrát. Vo štvorhrách sa museli predstaviť minimálne štyria členovia každého tímu. Žiadna deblová dvojica nemohla spolu hrať viac ako raz (neplatilo by to pre dotačnú štvorhru).

O rok v USA Druhý ročník súperenia nadnárodných tenisových tímov medzi Európou a zvyškom sveta pod názvom Rod Laver Cup sa uskutoční 21. - 23. septembra 2018 na tvrdom povrchu v hale United Center v americkom Chicagu. Hostiteľské mesto oznámil twitter tejto obdoby golfového Ryder Cupu bezprostredne po skončení premiérovej edície, na ktorej "starý kontinent" triumfoval 22. - 24. septembra na "harde" pod strechou v Prahe 15:9.