1. Posledný zápas v repre

Kapitán slovenského fedcupového družstva Matej Lipták vo februári povolal Danielu Hantuchovú do tímu a prekvapivo ju nasadil do dôležitej dvojhry. Niek- dajšia päťka svetového rebríčka sa dokázala vypnúť k skvelému výkonu, zdolala favorizovanú Saru Erraniovú a pričinila sa o naše nečakané víťazstvo nad Talianskom. O týždeň neskôr odohrala aj posledný profesionálny zápas kariéry. Po turnaji v marockom Rabate utrpela zlomeninu rebra a na súťažnom podujatí sa už nepredstavila.

Daniela Hantuchová sa s Fed Cupom rozlúčila víťazstvom.
Daniela Hantuchová sa s Fed Cupom rozlúčila víťazstvom.
Zdroj: TASR

2. Vlastný biznis

Daniela rozbehla vlastnú značku so zdravými doplnkami výživy i s pochúťkami. Sú vhodné najmä pre športovcov a aktívnych ľudí. Zaradila sa tak napríklad k Marii Šarapovovej a podobne ako ruská kráska si vlastné cukríky dokáže spropagovať zmyselnými fotkami na sociálnych sieťach, kde ju sleduje viac ako pol milióna ľudí.

Pochutila si na vlastných cukrovinkách.
Pochutila si na vlastných cukrovinkách.
Zdroj: Instagram

3. V úlohe komentátorky

Na Wimbledone oznámila oficiálne ukončenie kariéry. „To rozhodnutie vo mne dozrievalo dlho a nastal čas rozlúčiť sa s aktívnou činnosťou. Tenis je ten najkrajší šport na svete, mám vďaka nemu nezabudnuteľné zážitky,“ vravela. Vzápätí si vyskúšala aj úlohu komentátorky pre stanicu Fox. „Veľmi ma to bavilo a je to jedna z vecí, ktorej by som sa rada venovala,“ priznala Hantuchová.

V TV štúdiu vo Wimbledone jej to svedčalo.
V TV štúdiu vo Wimbledone jej to svedčalo.
Zdroj: facebook

4. Tanečné polienko

Daniela bola jednou z hviezd tohtoročnej markizáckej šou Let‘s Dance. „Povedala som si, že je to výzva a skúsim to. Čo najhoršie sa môže stať? Že si ľudia povedia, že som drevo? To viem aj sama,“ vysvetlila sebakriticky, prečo do projektu šla. S Erikom Ńarjašom sa ironicky nazvali „Tím polienko“ a dobojovali to do 4. kola.

V tanečnej súťaži vypadla vo 4. kole.
V tanečnej súťaži vypadla vo 4. kole.
Zdroj: Emil Vaško

5. Dojemná rozlúčka

Tohtoročná tradičná exhibícia Tennis Champions sa niesla v znamení rozlúčky Hantuchovej s kariérou. V bratislavskom NTC jej robili spoločnosť hviezdy ako Kim Clijstersová, Tommy Haas, Dominik Hrbatý i Miroslav Šatan. Na záver prišiel aj „muž, ktorý to celé začal a vďaka ktorému som sa rozhodla byť tenistkou“. S Miloslavom Mečířom si strihla poslednú výmenu kariéry. Zaplnená hala im aplaudovala postojačky a Danielu dojala k slzám.

Tenistka Daniela Hantuchová bola počas rozlúčkového roka na roztrhanie
Tenistka Daniela Hantuchová bola počas rozlúčkového roka na roztrhanie
Zdroj: SITA