Vie, o čom hovorí, sama vyrastala v rodine profesionálnych športovcov. Otec bol futbalistom, matka belgickou majsterkou v gymnastike.

"Mať slávneho otca bolo niekedy dosť ťažké. Ľudia mali predsudky a často si zo mňa uťahovali," hovorí 27-ročná Kim.

Malá Jada si však úspech svojej mamy zatiaľ neuvedomuje. "Moje víťazstvo jej je ukradnuté. Dokonca keď zbadala trofej, spýtala sa, pre koho je.Vie síce, že hrám tenis, ale to je tak všetko. Neuvedomuje si ostatné záležitosti, ktoré sú s ním späté, výhry či prehry," vysvetľuje úspešná mama. 

Kim Clijstersová si svojím návratom na kurty získala sympatie mnohých žien, vrátane vrcholových hráčok. Serena Williamsová, ktorá pre zranenie nohy nemohla obhájiť titul na Australian Open, napísala na Twitteri: "Wow, som ohromená! Mama a víťazka? Si môj hrdina!"

Belgičanka sa spolu s Margaret Courtovou delí o rekord trojnásobnej grandslamovej víťazky v úlohe mamy. Najviac si však želá normálne detstvo pre svoju dcérku. "Nikdy som nemala ani len narodeninové oslavy, lebo som stále hrala tenis a cestovala. Túžim po tom, aby si tie obyčajné radosti detstva užila aspoň Jada," uzatvára tenisová mamička.

Dcérka Kim Clijstersovej: Pre koho je tá trofej?
Zdroj: archív
 
Kim s dcérkou Jadou
Foto: Profimedia.sk