Hantuchová oficiálne oznámila koniec športovej činnosti počas tohtoročného Wimbledonu. Aj o pár mesiacov neskôr priznala, že tenis jej zatiaľ vôbec nechýba a raketu ani nechytila do ruky. Miesto toho trávila hodiny na tanečnom parkete v markizáckej šou Let’s Dance. Tam to dotiahla do 4. kola. „Hneď ako som skončila s tancom, som sa vrhla na tenis,“ prezradila včera moderátorovi Slavovi Jurkovi počas autogramiády.

Proti odvekej rivalke Kim Clijstersovej nechce nič podceniť, veď na profesionálnom okruhu WTA s ňou mala hrozivú bilanciu 1:10. „Kim robila na kurte všetko čo ja, akurát asi stokrát lepšie. Podľa mňa bola jednou z najlepšie sa pohybujúcich tenistiek histórie a zahrať proti nej víťazný úder bolo takmer nemožné,“ zložila jej poklonu.

Deti sa na Hantuchovú veľmi tešili.
Deti sa na Hantuchovú veľmi tešili.
Zdroj: David Duducz

Slovenská tenistka si najprv zahrala s deťmi. Aj pri výmenách bola očarujúca, zdobili ju najmä vlnité vlasy, ktoré si počas profesionálnych duelov nemohla dovoliť. Neskôr sa presunula za stolík, aby mladým obdivovateľom venovala podpisy. Spoločnosť jej robil nemecký tenista Tommy Haas, s ktorým večer vytvorila pár aj v rámci zmiešanej štvorhry proti dvojici Clijstersová, Dominik Hrbatý.

„S Tommym sme sa ku koncu kariér často povzbudzovali, že to na okruhu ešte vydržíme. Keď zvládol v príprave niečo on, potiahol tým aj mňa – a naopak,“ prezradila Daniela. Ako priznal samotný Haas, oficiálne to ešte neoznámil, „ale moja kariéra je v zásade na konci. Budúci rok možno ešte odohrám jeden rozlúčkový zápas. Som veľmi rád, že som si v júni mohol zahrať v Stuttgarte pred domácimi fanúšikmi. Danielina kariéra bola úžasná a dosiahla naozaj skvelé výsledky,“ nešetril chválou niekdajší druhý hráč sveta.

Na akcii sa okrem Hantuchovej a Clijstersovej zúčastnili aj Tommy Haas (vľavo) a Dominik Hrbatý (v strede).
Na akcii sa okrem Hantuchovej a Clijstersovej zúčastnili aj Tommy Haas (vľavo) a Dominik Hrbatý (v strede).
Zdroj: David Duducz

Hantuchovej kariéra

4 grandslamové tituly v miešanej štvorhre vybojovala – každý s iným partnerom38 víťazných zápasov má na konte za slovenské fedcupové družstvo, viac nemá nik8 814 000 eur brutto zarobila v kariére na odmenách

Naša tenistka ukázala, že tenis má stále v krvi.
Naša tenistka ukázala, že tenis má stále v krvi.
Zdroj: David Duducz