V nedeľňajšom vydaní čínskeho denníka komunistickej strany People's Daily konštatujú redaktori, že "čínsky červený" kurt na Roland Garros symbolizuje zázračné víťazstvo tejto krajiny. "Dievča z Hubei, Naa Li, otvorilo pre Čínu a celú Áziu novú epochu v tenise," tvrdí denník, podľa ktorého Li "hrdinsky získala" titul na Roland Garros a tým "napísala ázijskú legendu."

Oficiálny denník China Daily mieni, že Li ukázala desiatkam miliónov fanúšikov v Číne svoju zrelosť, keď vo finále vo dvoch setoch zdolala obhajkyňu Francescu Schiavoneovú z Talianska. Dvadsaťdeväťročná Číňanka v januári vo finále Australian Open prehrala s Belgičankou Kim Clijstersovou.

Čítajte viac:

Víťazkou Roland Garros sa stala Na Li

Šéf Čínskej tenisovej asociácie Sun Ťinfang si myslí, že Li pomôže spopularizovať tento šport v Číne, kde ho stále považujú za šport smotánky a v popularite je za basketbalom, futbalom i stolným tenisom. "Úspech Na Li nie je triumfom iba pre Čínu a Áziu, ale zároveň zvýši vplyv Číny v tomto športe," vyhlásil Sun.

Aj Li predpokladá, že jej triumf v Paríži môže zapôsobiť na ďalšiu generáciu čínskych tenistov. "Dúfam, že veľa detí sledovalo môj výkon a vo svojich srdciach cítia, že jedného dňa by mohli byť ako ja, alebo dokonca aj lepší ako ja," dodala Li.

Do nedeľňajšieho rána sa do diskusie o triumfe Li na čínskom mikroblogu zapojilo 4,85 milióna ľudí. "Je to veľká česť pre ňu i pre krajinu," konštatuje 34-ročný programátor z Pekingu Liou Siaolung. "Číne to pomôže preniknúť do tenisového sveta, v ktorom doteraz dominovala Európa."