Peter Sagan si pred pár mesiacmi urobil birmovku a rovnako tak aj manželstvo by chcel uzavrieť pred Bohom. Dejiskom cirkevného obradu cyklistu a bývalej miss je na pravé poludnie rímskokatolícky kostol v Dolnom Kubíne. Odtiaľ sa svadobčania a novomanželia presunú na Štrbské Pleso do luxusného hotela, ktorý je celý rezervovaný len pre Saganovych hostí. 

Prezradili len starí rodičia

Svadba páru, ktorý je už dva roky spolu, bola dlho utajovaná a informácie o nej vyplávali na svetlo sveta len týždeň pred dňom "D". Peter a Katka odvtedy držia bobríka mlčanlivosti a o svadbe nechcú vôbec hovoriť. „Peťo je milý a slušný chalan. Ak sa majú radi, tak nech vzťah potvrdia sobášom,“ prezradil pre Plus JEDEN DEŇ na nového člena rodiny Katkin dedko Ladislav.

Peter a Katka spečatili svoj dvojročný vzťah svadbou.

14:20 - Redakcia Pluska.sk vám ďakuje, že ste s nami sledovali ONLINE. Aj ďalšie informácie zo športovej svadby roka nájdete na Pluska.sk.

14:00 - Ruka v ruke a v jednom vozidle opúšťali Saganovci kostol v Dolnom Kubíne a hor sa zabávať sa na Štrbské Pleso.

Zdroj: Michal Smrčok/Plus JEDEN DEŇ

Peter si Katku odprevadil do auta a nabrali smer Štrbské Pleso.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

13:46 - Peter a Katka, teda pán a pani Saganovci, sú už vonku a prijímajú gratulácie od najbližšej rodiny a priateľov. Rad je naozaj dlhý.

13:40 - Z kostola vychádzajú prví svadobčania. "Prajem im najmä veľa zdravia," odkazuje novomanželom Saganova mama. K nej sa pridávaj aj brat Juraj: "Je mladší a opäť ma predbehol, ale ja mám ešte čas."

13:25 - Veľký otáznik visí nad účasťou šéfa celého tímu Tinkoff - Saxo Olega Tiňkova. Podľa našich informácií letisko v Poprade neočakáva dnes žiadne mimoriadne pristátie. Možno už je miliardár na Slovensku.

13:10 - Pred kostolom sa objavil aj Petrov verný fanúšik Karol Lipovský. Trnavčan ho sprevádza aj na vrcholných podujatiach v sezóne. "Rozhodnutie zobrať si Katku bolo pre neho určite ťažké, lebo je mladý chalan. On sám vie, či urobil dobre alebo zle. Myslím si že dobre. Určite mu to pomôže aj v ďalšej kariére," rozrozprával sa pred kostolom pán Lipovský, majster sveta v pretekoch na historických bicykloch.


Karol Lipovský sprevádza Sagana nielen na pretekoch ale aj na svadbe.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Bachratý

13:00 - Peter s Katkou neboli nároční pri výbere piesne, ktorú im mal nimi najatý zbor zaspievať. Výber nechali na hudobníkov, ale mali len jednu podmienku. Chceli, aby na ich svadbe odznela pieseň Vďačiť Ti chcem mama.

12:53 - Tak a je to tu. Peťo a Katka si povedali svoje ´áno´ a odteraz sú pán a pani Saganovci. Celým kostolom lomcujú pocity šťastia. Na niektorých tvárach sa objavila aj malá slzička.

12:39 - Z kostola sa ozýva spev zboru z neďalekého Námestova a všetko nasvedčuje tomu, že párik si za chvíľu povie ´áno´.

12:35 - Náhodní návštevníci luxusného hotela na Štrbskom Plese, ktorí sa chceli zastaviť len na obed neveriacky krútia hlavami. UZAVRETÁ SPOLOČNOSŤ: Saganovci si rezervovali celý hotel pre seba a svadobných hostí, nik iný sa tam nedostane. Za súkromie zaplatili 25 555 eur.


Kto chcel v stredu navštíviť luxusný hotel, mal proste smolu.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

12:25 - Peťa vítali pred kostolom davy ľudí. Toto sa ešte žiadnemu športovcovi na Slovensku počas svadby určite nestalo. Do kostola musel ísť pár za sprievodu bezpečnostnej služby. Hlavne Katke to chvíľu trvalo, kým sa "prebila" do kostola.


Katka vyzerala vo svadobných šatách okúzľujúco a Peťo jej asi len ťažko povie nie.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

12:20 - Pred kostolom sa zišli stovky ľudí a všetci sú zvedaví na Peťa a Katku v svadobnom oblečení. Nevesta má samozrejme biele šaty a štýlovo je nahodený aj ženích.

12:10 - Peťo sa tradíciám a zvykom na Orave nevyhol a musel prepíliť "bránu" k neveste. Najprv píli kmeň stromu ručnou pílkou, ale potom si na pomoc zobral motorovú pílu. Nakoniec ju triumfálne zdvihol nad hlavu.


Peter si musel cestu k budúcej pani Saganovej preraziť aj poctivou robotou.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok.

12:05 - Medzi tým na Štrbskom Plese. Pred hlavným vchodom do hotela, kde sa budú baviť svadobčania, finišujú práce. Traja chlapi s metlami a fukárom odpratávajú popadané ihličie z červených smrekov. Zatiaľ to však na veľkú slávu nevyzerá.


Upratovacia čata pripravuje hotel, aby bolo všetko tip-top.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

11:55 - Vonku sa konečne objavil aj Peter Sagan. Namieril si to rovno k zelenému trabantu, ktorý ho odvezie priamo pred kostol.


Peter Sagan sa poponáhľal a hneď sadol do pristaveného auta.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

11:47 - Čakanie sa už nedá uniesť. Peťov otec si preto radšej zapálil cigaretu a jeho mama sedí v aute. Začína mierne pršať, ale ani to nezabráni, aby sa Peter a Katka o malú chvíľu objavili pred dverami domu. Potom všetci spoločne naberú smer kostol.


Otec Petra Sagana si chvíle čakania na svojho syna a budúcu nevestu kráti pri cigaretke.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Bachratý.

11:43 - Nálada pred honosnou vilou graduje. Svadobčania ponúkajú Saganovych susedov a fanúšikov pálenkou i koláčmi, spievajú sa veselé piesne a nedočkavo sa čaká na budúcich mladomanželov. V kostole majú byť už za 15 minút.

11:40 - Katkin brat sa na svadbu veľmi teší a čo odkazuje svojmu novému švagrovi a sestre? "Prajem im toľko detí, koľko len chcú mať," zaželal.

11:30 - Odkiaľ sa zjaví Peter Sagan? Nikto nevie. Vie sa len, že spal u Katky. V tomto prípade by sa starému zvyku s pílením dreva pravdepodobne vyhol.


Fanúšikovia Petra Sagana si nedali zraz len pred kostolom, ale aj pred domom jeho budúcej manželky.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

11:20 - O malú chvíľu by sa mala vo dverách domu objaviť nevesta. Katka sa odvezie na luxusnom veteráne v bielej farbe. Predtým by sa mal však u nej doma zastaviť samotný Peter. Prietor mu už prišiel robiť jeho otec a aj starí rodičia Katky.


Biely veterán odvezie Katku do kostola.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

11:10 - Domáci si na Petra prichystali "bránu". Zvyk, pri ktorom musí chlapec susedom budúcej manželky preukázať svoje zručnosti, aby mohol odniesť dievča z domu. Peťo bude musieť prepíliť kmeň stromu, alebo ho bude preskakovať na bicykli?


Peter Sagan si musí nevestu Katku podľa susedov musí zaslúžiť.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Bachratý

11:00 - K domu Katky priviezli zelený bicykel, ktorý je však špeciálny na túto príležitosť. Je to tandemový špeciál pre dvoch. Mladomanželia sa na ňom budú pravdepodobne fotiť. Za fotografa si dvojica vybrala naozajstného profesionála. Jakub Klimo je tým vyvoleným fotografom a už sa rozkladá u Katky doma. V minulosti sám povedal, že svadby a pohreby nefotím, ale zjavne urobil výnimku.


Jakub Klimo si nenechal ujsť príležitosť fotiť Petra Sagana.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

10:45 – Peter pozval na svoj životný prestup aj celý tím Tinkoff – Saxo. Uvidíme, či sa dostavia aj najväčšie hviezdy tímu a aj samotný ruský majiteľ a miliardár Oleg Tiňkov. Dorazil však veľký fanúšik Vlado, ktorý chce popriať mladomanželom do života všetko najlepšie.


Fanúšik Vlado sa prišiel pozrieť na sobáš s fľašou vína a výtlačkami denníka Plus JEDEN DEŇ.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

10:30 Po sobáši v kostole sa svadobčania presunú na Štrbské Pleso do Grand Hotel Kempinski, kde majú rezervovaný na tento deň celý hotel. Petra a Katku špás vyšiel na 25 555 eur, čo pri plate Petra Sagana je len omrvinka.


Prvou zvedavou na prominentnú svadbu je babka Anna z Dolného Kubína.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

10:15 – Cirkevný sobáš sa bude konať v rímskokatolickom kostole Sv. Kataríny Alexandrijskej v Dolnom Kubíne. Budúca pani Saganova je menovkyňou patrónky tohto svätostánku. Obrad je naplánovaný na 12:00.


Výzdoba v kostole je ako každá iná. Peter si zjavne na toto nepotrpí.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Bachratý

10:00 – V Dolnom Kubíne je momentálne zatiahnuté, sýchravo a mrholí. Teplota by na obed nemala prekročiť 11 stupňov Celzia a podľa pesimistických predpovedí by mohlo aj pršať. Dúfajme, že dážď túto športovú svadbu roka nepokazí.


Pred "starým" kostolom v Dolnom Kubíne je zatiaľ ticho.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok