Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Jaromíra Rudu a jeho komplica ešte minulý týždeň zadržal a následne obvinil zo sprenevery. Rudu už v minulosti vyšetrovali za krátenie dane a podvody. Sluchovo postihnutí však neprišli „len“ o peniaze, ale aj sídlo v centre Bratislavy, keďže Ruda neplatil deväť mesiacov nájomné a dlh sa vyšplhal až na milión korún (33-tisíc eur). 
  „Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru obvinil dve osoby za obzvlášť závažný zločin sprenevery. Osoby svojím konaním spôsobili škodu 48,5 milióna Sk. Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Jaromír R. je stíhaný väzobne a Stanislav F. je stíhaný na slobode,“ povedala nám hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Polačiková.

BÝVALÉ SÍDLO NEPOČUJÚCICH: Vedenie deaflympijského výboru tu vraj nechalo miliónovú sekeru.

Oblboval

Podľa našich informácií je Jaromír Ruda „známa firma“. Za primátorovania Rudolfa Schustera v rokoch 1994 – 1999 v Košiciach údajne riadil technické služby. V jeho registri by sa dali nájsť zaujímavé kontakty, a práve tie mu mali dopomôcť zohnať množstvo sponzorov, ktorí by sa v opačnom prípade o sluchovo postihnutých nezaujímali ani náhodou. Podľa niektorých výpovedí dokázal sluchovo postihnutým športovcov nahovoriť, že po prvý raz sa o nich zaujímajú väčšie spoločnosti a svojím konaním sa v nich snažil nadobudnúť pocit, že sa im darí prekonať bariéru, ktorá je medzi nimi a svetom počujúcich.