V najdôležitejší deň v svojom živote cítil Rasťo oveľa väčšiu trému a zodpovednosť ako v hokejovej bráne. Pri doživotnom sľube pred farárom sa dokonca aj trochu zakoktal. Potom však išlo všetko ako po masle a vyše 130 svadobných hostí v kostole čerstvým mladomanželom zatlieskalo ako v hokejovej aréne.

„S Jankou sme sa spoznali na jednej rodinnej akcii u Jirka Biceka a tam sme si aj padli do oka,“ spomína Staňa. „Chodili sme spolu asi tri roky a sme šťastní, že sme si dnes mohli sľúbiť vernosť až za hrob,“ tešia sa mladomanželia.

Nádherná nevesta si počas obradu často držala bruško, no ani Rasťova mamka nevedela prezradiť, či je už na ceste ďalšia hokejová hviezda. „To sa musíte opýtať mladých, či už náhodou nemajú svoje tajomstvo,“ povedala šťastne.

Medové týždne pri mori

Staňovi prišiel do kostola zablahoželať aj kolega a kamarát Ján Lašák. Mladomanželia sa už teraz pripravujú na svadobnú cestu. „Rozhodli sme sa, že pôjdeme do Chorvátska k moru. Tam si užijeme naše prvé manželské medové týždne, a potom už budem opäť zarezávať na ľade,“ dodal čerstvý ženáč.