Príprava nášho lyžiara Adama Žampu na MS bola od začiatku sprevádzaná viacerými trampotami. Žampovci sa u funkcionárov nášho lyžovania dlho domáhali zabezpečenia podmienok a preplatenia nákladov. Napokon sa ich horko-ťažko dočkali. No zďaleka nie všetkých.

Žampovcov hneď po príchode do dejiska šampionátu čakal mastný výdavok zo svojho, aby mohli reprezentovať našu krajinu.

Ťažký boj: Žampa poodhalil, v akých podmienkach súperí so špičkou

Všade chcú zálohy

„Hotel nám asociácia zaplatila, no akosi sa pozabudlo, že to nie sú všetky výdavky. Na recepcii od nás pýtali 300 eur ako zálohu za každú izbu. Máme dve, teda 600 eur. V požičovni áut na nás čakalo to isté. Vypýtali od nás ako zálohu dvakrát po 500 eur. Tieto peniaze nám síce, ak nič nezničíme, vrátia, lenže to sú naše súkromné financie. Čo ak by sme ich nemali na účte? A prečo musíme našu rodinu o ne minimálne na 16 dní ukrátiť? Veď reprezentujeme krajinu,“ ťažká si otec a tréner Tomáš Žampa.

Toto však nie je konečný účet. „Máme tu ešte víza. Sú tu ešte také drobnosti ako požičiavanie tyčí. Na deň to vychádza na 80 eur. Ešteže sa spájame s ostatnými tímami, tak sa striedame pri platení. Veci ako predlžovačky, fitko ani nerátame,“ vysvetľoval Žampa.

Asociácia si nič nemôže dovoliť

Doteraz tak vytiahli z vlastného 1 680 eur, a to sa šampionát ešte nezačal... Podľa Žampu by takéto problémy neboli, keby s nimi letel človek z asociácie a veci by vybavoval priamo na mieste. Šéf úseku zjazdových disciplín Marino Mersich tvrdí, že si to jednoducho nemôžu dovoliť.