V zjazde ste skončili na 32. mieste a v slalome ste teda už išli na rozbitej trati. Škoda, že vám to nevyšlo na tridsiatku.
– Oba skoky v zjazde, ktoré mi nevyšli, ma stáli dvadsať stotín a tie mi chýbali práve na tridsiatku. Išiel som až z 32. miesta. Trať už bola rozbitá. Američania ju vôbec neupravovali. V slalome som zajazdil piaty najlepší čas, čo bolo vzhľadom na podmienky o. k. Nechcem sa však vyhovárať na trať.

Veľa nechýbalo, aby ste v zjazde spadli práve na mieste, kde sa hrôzostrašne dokaličil český kolega Ondrej Bank...
– Neudržal som pravú lyžu. Bolo to o chlp, aby som sa tiež nevysypal. Po dopade som to aj na jednej nohe dokázal. Veľmi ma mrzí, čo sa stalo „Banymu“ (pozn. red. Bank). Jeho pád som videl z cieľa. Pohľad na jeho bezvládne telo bol desivý. Chvalabohu to prežil. Našťastie okrem nepríjemných odrenín tváre a otrasu mozgu si zlomil „iba“ kostičku v členku. Dúfam, že bude čoskoro v poriadku.

Ako reagovala česká výprava na to, čo sa stalo Ondrejovi?
–Všetci boli z toho mimo. V cieli bolo ticho ako v hrobe. Fakt nepríjemné. Predovšetkým je to veľká škoda. Ak by Ondrej prišiel do cieľa bez pádu, superkombináciu by určite vyhral. Išiel skvele! Paradoxne sa po zjazde do prvej tridsiatky na úkor Ondreja dostal neskorší víťaz Hirscher.

Bank ušiel hrobárovi z lopaty: Modlila sa za neho aj sexi Vonnová

Neprehodnotíte po tejto živej hrôzostrašnej skúsenosti vaše štarty v zjazde?
– To určite nie! Tento rok som ich odjazdil osem. Snažím sa v ňom zdokonaľovať a vidíme progres. Aj „Bany“ mi pri tom pomáhal, za čo som mu vďačný. Určite ho pôjdem pozrieť.

Ešte vás čaká obrovský slalom, slalom. Ako tam vidíte vaše šance?
– Pôjdem na maximum obe disciplíny. Lepšie výsledky som mal v SP v slalome, ale nekalkulujem.

Mali ste ísť aj tímovú súťaž, no napokon z toho zišlo….
– Veronika Zuzulová sa rozhodla, že tímovú súťaž vynechá. Trochu to mrzí, pretože sme určite mali šancu na medailu. No na druhej strane ju chápem. Mala problémy s kolenom a obáva sa prípadných komplikácií. Všetko podriadila slalomu, kde patrí medzi favoritky. Veľmi jej želám, aby jej to v ňom vyšlo. Zaslúži si to.

Ondřej Bank : Som rád, že žijem

Desať minút v bezvedomí, dokrvavené telo a škaredo odretá tvár. To sú ešte milosrdné následky pádu Ondreja Banka v superkombinácii zjazdu, ktorý vyzeral hrôzostrašne.

„Pamätám si až ten následok, že som vyletel do brány po hlave na jednej lyži. Chalani hovorili, že mi tam v hlbokom snehu nejako ušla lyža alebo sa mi tam zarezala a pred hranou ma to rozhodilo. Nepočítal som s tým, že tam bude toľko hlbokého snehu,“ vyjadril sa Bank pre iSport.cz. Český borec je tvrdý chlapík a včera ho na vlastnú žiadosť pustili z nemocnice.

„Dva dni musím na seba dávať pozor. Teraz sa, samozrejme, necítim najlepšie. Som rád, že som to prežil tak, ako som to prežil,“ povedal Bank