Do cieľa prišla s úctyhodným náskokom 39,4 sekundy pred druhou Nemkou Laurou Dahlmeierovou. O dve viac nadelila bronzovej Vite Semerenkovej z Ukrajiny. „Na trati bolo treba poriadne zabojovať. Sneh bol pomerne ťažký, boril sa, o to viac síl bolo treba vydať. Môj servis však odviedlo stopercentnú robotu a veľmi mi pomohol," okomentovala Kuzminová svoj bežecký výkon pri dvoch stupňoch a ťažko zabárajúcom sa snehu.

Cenné sekundy však nazbierala aj na strelnici. Kým prvú položku v ležmo odstrieľala s rozvahou, tak po stojačky to už rozbalila vo veľkom štýle. Páliť začala už po 12 sekundách a celkovo jej to trvalo len 21,6 sekundy. Komentátori po celom svete sa mohli zblázniť. Nasťa v tých chvíľach ako keby nemala v ruke biatlonovú malorážku, ale kalašnikov.

„Dôležité bolo, že som bezchybne zastrieľala, to ma podržalo,“ priznala dvojnásobná olympijská víťazka a pridal sa aj jej manžel Daniel: „Streľba s nulou na konte, no čo dodať, je to perfektné. Sezóna však len začala, netreba sa zamýšľať ako bude ďalej. Úvod nám vo sveťáku vyšiel, je nad očakávanie, a to je dobre.“