Napätá atmosféra dokonale pohltila najmä Saganovho maséra Maroša Hlada. O ňom je známe, že je pre slovenského cyklistu jedna z najbližších osôb, ktorá stojí za Petrovými úspechmi. Hlad kvôli práci nie je doma deväť mesiacov. Na začiatku vraj manželke tvrdil, že spolupráca so Saganom bude trvať štyri roky, potom sa to však zmenilo na celú kariéru.

„Oni dvaja jednoducho patria k sebe. Peťo je Marošovi ako brat a poviem úprimne, bola by som smutná, keby s ním nezostal až do konca kariéry. Oni dvaja jednoducho patria k sebe,“ povedala pre Korzár Hladova manželka Vladimíra.

Saganov osobný masér bral historický titul emotívnejšie ako Peťo, v bezprostrednom rozhovore pre RTVS po pretekoch nevládal hovoriť a premohli ho slzy. „Povedal mi, že stále tomu nedokáže uveriť. Peťo bol tesne pred pretekmi trocha nachladený, preto ani sami nečakali, že to všetko tak skvele do seba zapadne. Bol neskutočne šťastný. Náš rozhovor ale nebol dlhý, lebo sa už chystali oslavovať,“ priznala Hladova manželka.

FOTO Nič vtipnejšie ste ešte nevideli: Saganov zlatý hetrik si podali na internete. Slzy smiechu zaručené!

Sagan po zlatom hetriku perlil: O karme, o stratégii, ktorú nemal a o nočných snoch!

Moment, keď sa Sagan dozvedel, že je majster sveta: VIDEO, z ktorého sa tisnú slzy do očí!

Dojímavý odkaz Sagana po historickom triumfe: Mŕtvemu kamarátovi poslal emotívne slová do neba!

Hlad sa k príhovoru odhodlal až na oslavnej večeri. „Veľké ďakujem Petrovi a celej jeho rodine, Milanovi Novosadovi, bez ktorého by tento tím nemohol fungovať, všetci títo chalani vyrastali pod ním. Ďakujem aj celej Slovenskej republike, tímu, ktorý to všetko zabezpečil. Veľké ďakujem patrí aj Bore,“ hovoril muž známy aj ako Saganova bútľavá vŕba.