Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 3. etape cyklistických pretekov Tour de France z Cambridge do Londýna (155 km) na 2. mieste. Podobne ako v prvej etape zdolal 24-ročného jazdca tímu Cannondale len Nemec Marcel Kittel.

Žilinčan je naďalej držiteľom zeleného dresu pre najlepšieho muža bodovacej súťaže i bieleho pre prvého cyklistu celkovej klasifikácie do 25 rokov.

Etapa z Cambridgeu do Londýna zakončila trojdňovú časť pretekov na anglickom území, pelotón sa v utorok presunie na sever Francúzska, kde je na programe 163,5 km trasa z Le Touquet Paris Plage do Lille Métropole (163,5 km).

Jazda v metropole Anglicka

V pondelok sa finišovalo pred Buckinghamským palácom, kde bol pred dvoma rokmi cieľ olympijských pretekov. Hrdinami 3. etapy boli Francúz Jean-Marc Bideau (Bretagne-Séché Environnement) a Čech Jan Bárta (NetApp), ktorí boli vpredu vyše 145 km.

Dvojica ušla hneď po štarte v Cambridge a veľmi rýchlo si vypracovala štvorminútový náskok. Francúz i Čech prišli spoločne až do Londýna a ich snaha sa definitívne skončila až 6 km pred cieľom, aj keď Bárta ešte tuho bojoval o svoju šancu.

Ešte pred vstupom do Londýna sa v pelotóne bojovalo o 3. miesto na rýchlostnej prémii v Epping Foreste (108. km), na ktorej získal Sagan za 4. priečku 13 bodov. V uliciach britskej metropoly komplikoval cyklistom jazdu dážď.

Okolo ciest boli opäť tisíce divákov. V závere sa vpredu poskladali šprintérske tímy a spoločne s Astanou a Tinkoff-Saxo určovali vysoké tempo.

Záver už patril podľa očakávania šprintérom, Kittelovi pripravili veľmi dobrú pozíciu tímoví kolegovia z Giant Shimano a Sagan ho už v závere nedokázal prešpurtovať.