Štvoritý odpichnutý rittberger, teraz už toeloop, cvičil Sabovčík dlhšie. „Bol som mladý, nepripadalo mi to ťažké. Vtedy sa človek ničoho nebojí,“ prezradil legendárny Jumping Joe. Na ten prvý súťažný si spomína veľmi dobre. „Keď som ho skočil, zabudol som, čo mám ďalej robiť v tej voľnej jazde,“ priznal s úsmevom na tvári. Fanúšikovia by radi videli nejaký skok aj na záverečnej exhibícii bratislavského šampionátu.

„Na štvoráky som už starý. No stále skáčem salto,“ doplnil Sabovčík. Boľavé kolená, ktoré ukončili aj jeho amatérsku kariéru, robia šarapatu stále. Teraz pre zmenu to druhé. „Už sa chystám skončiť, naozaj. Možno decembrová ľadová šou, s ktorou som bol v Prahe, bola posledná. Ale rozlúčka na domácom ľade by bola určite pekná,“ priznal Jozef, ktorý si na svoje 52. narodeniny ešte predsa len skočil dvojitého axla. Kedysi najviac neznášal klasický rittberger.

Začali prípravy na ME v krasokorčuľovaní: Ľad úplne prekopú

„Toho som sa bál. Nešiel mi jednoducho. Pamätám si, ako som raz pri ňom spadol na brucho,“ priblížil Sabovčík. Jeho trénerka Agnesa Búřilová pridala aj vtipnú poznámku. „Jožko veľa nepadal, on všetko ustál. Ale vtedy, keď som ho videla na tom bruchu, mi to bolo strašne smiešne,“ zasmiala sa aj po rokoch Búřilová.

Bronzový medailista z olympiády v Sarajeve 1984 žije už vyše dvadsať rokov v americkom Salt Lake City. Cíti sa napoly Slovákom a napoly Američanom? „Ja budem stále doma v Bratislave, no teraz som doma v Salt Lake, lebo tam je moja rodina. Je to tak na polovicu,“ prezradil Jozef. Na šampionát príde s celou rodinou. „Už balíme kufre a o pár dní sa vidíme,“ odkázal legendárny Jumping Joe