Beňuš má už istú miestenku na olympiádu v Riu, kde sa predstaví v kategórii C1 namiesto Michala Martikána. Matej sa preto rozhodol pre sústredenie v dejisku augustových olympijských hier. Za "veľkú mláku" cestoval sám a aj preto jeho najbližší neskrývali o neho strach.

Beňuš odpálil sezónu vo veľkom štýle: V Austrálii mu pomohla tajná zbraň

„Bála som sa, pretože tam išiel sám. Martin mi hovoril, že samotný vírus Zika prenášaný komármi nie je až tak nebezpečný. Cez deň, keď svietilo slnko, skoro žiadneho nestretol. Večer použil sprej. Čo sa týka kriminality. On je zdatný chlapisko (smiech). Aj keď mi hovoril, že každý deň sa tam strieľalo," prezradila manželka Ivanka, ktorá svojho milého vítala doma aj s oboma malými synmi Simonom a Tobiasom.


Mateja Beňuša čakala doma manželka i synovia.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

„Nič sa mi nestalo. Dodržiaval som rady domácich, teda nenosil som retiazky, okuliare a ani hodinky. Horšie to však bolo so šoférovaním. Keďže som tam bol sám, jazdil som na aute každý deň a poviem vám, to bola veru iná divočina. Teraz po návrate domov mám trochu problém zvyknúť si jazdiť tak, aby som nedostával pokuty," s úsmevom vysvetľoval.

Na novom kanáli, ktorý sa zaradí medzi "umelé stavby" ako ten v Londýne si rýchlo zvykol. „Sadol mi," priznáva Matej. Musel však na ňom zápasiť s jedným veľkým problémom, ktorý by nevoňal mnohým z nás. Ide o kvalitu vody. „Hm, tak to je naozaj problém. Kapybary si totiž z kanála urobili toaletu. Chodili tam doslova kadiť každú noc a ráno nás čakali na hladine plavčíci. Aj preto tá voda obsahuje obrovské množstvo chemikálii, snáď nie je zdraviu škodlivá," vysvetľoval Matej.