Nedávno sa predstavili aj na Memoriáli Ondreja Nepelu, ich pozornosť sa však sústredí na blížiaci sa kontinentálny šampionát, ktorý na začiatku nového roka hostí opäť Bratislava.

„Za sebou máme už časť prípravy, trénovali sme v Taliansku, v auguste sme boli na ľade Folgarii a od septembra sme opäť v Miláne. Veľmi sa mi tam páči, privítali ma tam s otvorenou náručou. Podmienky sú výborné, cítim sa ako doma,“ zvestoval nám Lukáš Csölley.

Slovensko-taliansky pár sa pripravuje na ME: Jazyk zvládol iba jeden

Sympatický pár spolu trénuje v Miláne, Lukáš sa už stihol naučiť po taliansky.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

V meste módy nebýva tanečník úplne sám. „Som v prenajatom byte ešte s jedným krasokorčuliarom a Frederica je doma. Už som sa stihol naučiť aj po taliansky, trvalo mi to asi tri roky, takže život je vďaka tomu o trochu jednoduchší. Taliančina sa mi vždy páčila, je to zvučná reč a nie je veľmi ťažká. Po angličtine a španielčine podľa mňa tretia najjednoduchšia,“ prezradil Csölley.

Beständigová odhodila korčule i milenca: Do USA idem hľadať princa

V úplne inej situácii je jeho partnerka Frederica. „Po slovensky vie povedať len pár slov - dobré ráno, dobrý deň, dobrú chuť... Neviem, či sa jej niekedy vôbec podarí zvládnuť náš jazyk, pretože ten je veľmi náročný.“

A s čím by boli naši tanečníci spokojní na majstrovstvách Európy? „Konkurencia v tancoch je obrovská, nemožno za úspech považovať len pódiové umiestnenie. Myslím si, že keby sa nám podarilo vtesnať sa do prvej desiatky, bolo by to super. Samozrejme, budeme sa snažiť odviesť maximum,“ dodal Lukáš Csölley.