Viceprezident Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov potvrdil, že trio chýba medzi športovcami, ktorí sa môžu predstaviť na olympiáde. Zároveň požiadal MOV o vysvetlenie, prečo neboli do zoznamu zahrnutí. "Nikdy neboli súčasťou žiadnej dopingovej kauzy a všetky vzorky, ktoré im odobrali počas kariéry, dokazujú, že sú čistí. Žiaľ, ich mená chýbajú medzi potenciálnymi účastníkmi Hier," citovala Pozdňakova agentúra AP.

  • FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
  • FOTO Šokujúce rozuzlenie na pohrebe legendy Novotnej (†49): Plač utajenej slovenskej partnerky nad truhlou!

Ahn získal pre Kórejskú republiku na ZOH 2006 v Turíne tri zlaté medaily ako Ahn Hyun-soo, následne zmenil občianstvo a začal reprezentovať Rusko, v ktorého drese vybojoval ďalšie tri zlaté kovy na ZOH 2014 v Soči.

  • Netradičné meno Saganovho syna môže priviesť rodičov do problémov: Peter, s týmto si asi nerátal!
  • EXKLUZÍVNE Najnovšie informácie o pôrode Saganovcov: Všetko je napokon inak!
  • Cibulková oznámila nečakaný koniec s tenisom: Prezradila, čomu sa bude venovať!
Súrodenecká dvojica Anastasia Kuzminová a Anton Šipulin. Ruský biatlonista však na olympiáde bude chýbať.
Súrodenecká dvojica Anastasia Kuzminová a Anton Šipulin. Ruský biatlonista však na olympiáde bude chýbať.
Zdroj: tasr

Pre dopingové podvody v Soči sa ruský tím nemôže predstaviť v Pjongčangu, "čistí" ruskí športovci však môžu bojovať o olympijské medaily ako nezávislí. Komisia MOV minulý týždeň zúžila pôvodný ruský zoznam z 500 ľudí na 389, mená ani dôvod ich vyradenia ale neuviedla.

Podľa portálu Championat.com sa sitom IOC nedostali ani štyria hokejisti, sú nimi obrancovia Anton Belov, Michail Naumenkov a útočníci Sergej Plotnikov a Valerij Ničuškin. Plotnikov mal v lete 2017 dostať varovanie od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), Belov si v roku 2012 dokonca odpykal trojmesačný dištanc. Obaja za porušenie dopingových pravidiel.