Rodáčka z New Yorku nazbierala vo voľnej jazde 88,86 bodu a zaostala za sezónnym maximom, ktoré podliezla o takmer 28 bodov. Súčet bodov po oboch programoch mala 146,1. Jej cieľom bolo v prvom rade dobre zajazdiť, ale neskrývala túžbu minimálne vylepšiť 11. priečku z minuloročného kontinentálneho šampionátu v Štokholme. Nepodarilo sa a nakoniec skončila na 12. mieste.

Naša krasokorčuliarka si zvolila pre voľnú jazdu hudbu z populárneho filmu Doktor Živágo. Spolu s trénermi Tomom Rajičom (otec, pozn. red.) a Igorom Krokavcom naordinovali na štyri minúty dlhú jazdu jednu trojkombináciu skokov (trojitý loop + dvojitý toeloop + dvojitý loop), ktorú sa jej nepodarilo skočiť podľa predstáv. Nevyhol sa jej ani pád. Následne však svoju jazdu dokončila bez dramatických okamihov.

Rajičovej nevyšla jazda podľa predstáv: Všetky kovy brali Rusky
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Krasokorčuliarka Nicole Rajičová sa po páde len ťažko dostávala do tempa.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Veľmi som sa chcela ukázať pre domácim publikom. Chcela som im dokázať, že viem zajazdiť dobrú zostavu,“ priznala hneď po jazde Rajičová a dodala: „Mohlo to byť aj lepšie. Robila som veľa chýb. Už v rozcvičke mi nešli skoky. Necítila som po nej dobre a už som sa nedokázala dostať do toho správneho tempa. Jazda bola dosť ťažká.“

Rajičová doháňa resty zo školy: Čas v Bratislave si kráti románmi

Nicole hnalo dopredu aj výborné publikum na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. „Pre všetkých fanúšikov som kvôli pokazenému začiatku chcela bojovať do konca. Do každého skoku som chcela ešte niečo pridať. Možno som až príliš chcela. Publikum bolo opäť famózne a veľmi pekne mu ďakujem."

Otec: Najhoršia jazda v sezóne

Otec a tréner Nicole Rajičovej Tomislav po vystúpení dcéry priznal, že to bola jedna z jej najhorších jázd v tejto sezóne. "Myslím si, že bola premotivovaná a chcela divákom ukázať, čo trénovala a čo dokáže. Mala vynikajúci predpoludňajší tréning, cítila sa veľmi dobre. Bohužiaľ to nevyšlo. Šla prvá a nemali sme čas na to, aby sa skoncentrovala a dala sa do poriadku," povedal.

Tri kovy do Ruska

O prvenstvo sa podľa očakávania pobili ruské krasokorčuliarky. Evgeniu Medvedevovú a Elenu Radionovovú delili po krátkom programe len 2 body. Bola to však nakoniec 16-ročná Medvedevová, ktorá síce spadla pri poslednom skoku, ale ani to jej nezabránilo triumfovať so súčtom 215,45 bodov. Svojej o rok staršej súperke, ktorá zašla čistejšiu jazdu, nadelila takmer šesť bodov. Radionovová mala na konte 209,99 bodu. Tretie miesto po  veľmi nepodaranej jazde nakoniec z krátkeho programu obhájila Anna Pogorilavá. Jej umiestnenie sa stretlo s veľkou nevôľou fanúšikov, ktorí chceli vidieť na stupňoch víťazov Angelinu Kuchvalskú z Lotyšska.

"Dnes je pre mňa šťastný deň. Aj keď mi nevyšiel axel a bola som z neho smutná tak som dokázala zajazdiť veľmi dobre. Bol to môj sen zvíťaziť a nakoniec sa to podarilo. Naozaj som to nečakala," priznala pred zaplnenými tribúnami 16-ročná zlatá Medvedevová, pre ktorú to boli prvé majstrovstvá Európy.