Trojnásobný majster sveta mal dnes na programe súkromnú audienciu priamo u pápeža, ktorého chcel požiadať, aby pokrstil jeho synčeka Marlona. Ten sa narodil na konci októbra a spoločne so svojimi rodičmi a aj rodičmi Petra Sagana sa už nachádzal od rána vo Vatikáne pred generálnou audienciou, po ktorej nasledovala súkromná.

Počas nej sa mal slovenský cyklista stretnúť priamo s pápežom, no osobne sa všetci piati osobne s pápežom stretnúť nemôžu, čo sa dá vydedukovať zo slov samotného Sagana jeho rodine vo videu. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe má pre Františka pripravený bicykel s vatikánskymi insígniami.

Práve počas súkromnej audiencie mal Peter Sagan medzi štyrmi očami požiadať pápeža, aby pokrstil synčeka Marlona. Spoločnosť žilinskému rodákovi robila aj jeho mama Helena. Saganovci prišli na Námestie sv. Petra o pol deviatej ráno. Žilinskému rodákovi následne oznámili, že k pápežovi môžu ísť maximálne traja ľudia.

Počas verejnej audiencie sedel náš cyklista hneď v prvom rade vedľa mamy Heleny, na celej akcii sa nachádzalo približne dvadsaťtisíc ľudí. Peťova manželka Katka a aj jeho otec Ľubomír sedeli v druhom rade. Spomedzi 150 pozvaných VIP hostí mala iba manželka nášho hviezdneho cyklistu kočík. Približne o pol jedenástej sa skončila oficiálna audencia, nasledovalo poďakovanie pápežovi a na program prišla už spomínaná súkromná audiencia a osobné stretnutie s pápežom.

Mohlo by vás tiež zaujímať: