Ostrovský nahradil dlhoročného kouča našich úspešných reprezentantov vo vodnom slalome Juraja Minčíka, ktorí vybojovali v Brazílii zlato a striebro. Zverenci Pavla Ostrovského sa už nového trénera nevedia dočkať. A najmä na jeho privítanie v tíme. „My sme stará škola a nový človek v tíme si to podľa vodnoslalomárskej tradície užije. Keď sme my absolvovali uvítací krst, nespali sme celú noc," smiali sa popod fúz Škantárovci. 

FOTO Olympionici si prevzali šeky: Ukázali aj svoje krásky v gala

A čo vlastne nového trénera našich zlatých olympionikov čaká? „Fúha, tak to bude tvrdé. Viem, čo ma čaká. Dnes sa to už nepraktizuje, ale kedysi to bolo naozaj tvrdé. Viem, čo ma čaká. Najprv žihľava a potom blato," hovoril o svojom krste v novom tíme Pavel Ostrovský, ktorý sa s prechádzajúcim trénerom našich olympionikov Jurajom Minčíkom veľmi dobre pozná. Dokonca bude k nemu chodiť v začiatkoch aj po rady.

Juraj Minčík ( v strede) už so svojimi bývalými zverencami bratrancami Škantárovcami.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Juraj Minčík (  v strede) už so svojimi bývalými zverencami bratrancami Škantárovcami.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Tréner zlatých chlapcov z Ria splnil stávku: Bolo to utrpenie

„Sedíme v jednej kancelárii Športového centra polície (ŠCP). Juro bol od začiatku mojím mentorom, vie, ako sa dá vyrobiť úspech. Samotná ponuka na trénovanie ma však prekvapila. Na rozhodnutie som si vzal čas, pretože je to veľká miera zodpovednosti. Za týždeň som si dal dohromady všetky plusy aj mínusy a dospel som k záveru, že idem do toho. Táto spolupráca môže všetky strany posunúť dopredu," myslí Ostrovský. 

Beňuš potvrdil po zisku medaily skvelú formu: Prelomil pražskú smolu

Juraja Minčíka (vľavo) strieda Pavel Ostrovský.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Juraja Minčíka (vľavo) strieda Pavel Ostrovský.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Podobný názor majú aj Beňuš so Škantíkmi. „S Jurom Minčíkom sme si sadli, ale jeho rozhodnutie musíme rešpektovať. Nový tréner určite prinesie nové prvky do nášho tréningu, čo nás môže iba posunúť," tvrdia svorne naši vodní slalomári.