Dvadsaťročná Rajičová sa pred domácim publikom zhostila úlohy vybojovať si čo najlepšiu pozíciu do finálových jázd veľmi dobre. Zverenka trénera Igora Krokavca a jej otca Toma Rajiča na úvod skočila čisto kombináciu trojitého lutza a dvojitého rittbergera, následne trošku zaváhala pri trojitom rittbergerovi.

Piruety aj krokové variácie zvládla dobre, ako aj dvojitý axel. Od arbitrov dostala na hudbu z filmu Rómeo a Júlia 57,24 bodov, čo je jej osobné maximum. Prekonala tak výkon 57,15 bodov z minuloročných MS juniorov.

Nicole Rajičová nezaváhala: Napriek chybe vytvorila rekord

Krasokorčuliarka Nicole Rajičova prekonala svoje vlastné maximum.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

"Som spokojná. Bolo tam aj jedno menšie zaváhanie, ani neviem čo sa tam presne stalo. A tak ma body celkom prekvapili. Nervózna som bola len trošku, ale keď začala hudba spadlo to zo mňa. Som rada, že ma diváci tak povzbudzovali. Verím, že aj voľná jazda mi pôjde podľa predstáv," povedala v mixzóne olympionička zo Soči.

Začínajú sa ME v krasokorčuľovaní: Rajičová takmer nedoletela

Z druhého miesta pôjde do bojov o cenné kovy ďalšia Ruska Jelena Radionovová, ktorá na líderku stráca iba necelé dva body. Aj tretie miesto podľa očakávania získala reprezentantka Ruska Anna Pogorilá, hoci už s väčším bodovým odstupom.

Nicole Rajičová nezaváhala: Napriek chybe vytvorila rekord
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Nicole sa bude snažiť zlepšiť svoje umiestnenie v piatkových voľných jazdách.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok