Do novootvorených priestorov luxusnej predajne prišlo vyše 300 pozvaných hostí. Medzi nimi sa ocitol aj náš denník a pozorne mapoval Petra Sagana. Už pri vchode nám bolo jasné, že našu cyklistickú superstar Taliani milujú.

„Samozrejme, Sagana pozná asi celé Taliansko. Už vo svojom predošlom klube si spravil dobré meno a máme ho veľmi radi. Ja určite neodídem, kým mi nedá podpis, alebo si nedáme spoločné selfie,“ dušovala sa fanúšička Kiara, ktorá čakala na Sagana tri hodiny pred jeho oficiálnym príchodom.

Ten sa mierne predĺžil v duchu hesla „presnosť je výsada kráľov, no na celebrity sa čaká“. Sagan to však svojim fanúšikom vynahradil. Medzi svojimi priaznivcami sa správal ukážkovo, Peťo pohodlne odpovedal na otázky moderátora, podpísal stovky autogramov i nezabudol rozkrájať tortu či pózovať s novými bicyklami, ktorým je verný počas kariéry.

Po oficiálnej časti nasledovala neformálna. A práve počas nej sa pustila televízna redaktorka RAI do družnej debaty so Saganom. Peter pred ňou vytiahol svoj mobil a pochválil sa jej synom Marlonom. Tento moment neunikol nášmu pozornému kameramanovi, ktorý všetko zvečnil. Trojnásobný majster sveta sa potom ešte chvíľu zdržal v kruhu svojich fanúšikov a po dvoch hodinách nasadol do auta a odfrčal v uliciach Ríma. Po celom dni bol viditeľne unavený, no určite šťastný.

FOTO Saganovho syna si pozrite vo fotogalérii!