Čo sa udialo v komárňanskej lodenici?
– Doobeda sa uskutočnilo testovanie štvorkajaka v zložení Vlček, Tarr, Jankovec a Gelle. Po obede sme mali ísť na vodu v starom zložení. Ešte predtým som sa na rovinu spýtal Erika a Juraja, či to má význam.

Aká bola ich odpoveď?
– Boli ticho. Preto som sa ich na to spýtal ešte raz. Vtedy sa Erik usmial a povedal, že nie. Uviedol, že našu starú posádku pozná, lepšie sa mu išlo v novom zložení. A ten istý názor mal aj Ďuri.

V miestnosti ste boli iba vy traja?
– Nie, bolo tam viac ľudí. Napríklad aj šéf Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Róbert Petriska alebo aj člen prezídia zväzu Radoslav Šimočko.

Prečo ste to urobili? Prečo ste nešli na testy?
– Nechcel som ublížiť bratovi Richardovi. Dlhší čas som vedel, že ja sa do lode nedostanem. Vedel som, že Erik ma do nej nepustí. Takto má Riči dobrú šancu, aby išiel na olympiádu.

Urobili ste niekde chybu aj vy?
– Možno som mal byť niekedy ticho, zahryznúť si do jazyka. Ale som taký, čo na srdci, to na jazyku.

Čo bude s vami ďalej?
– Skončil som s aktívnou činnosťou. Nemá význam pokračovať.

Trpký koniec kariéry...
– Veru tak. Pár týždňov pred olympiádou. Som veľmi sklamaný. Udalosti, kvalifikácia okolo štvorkajaka, to bola jedna fraška. Čo už, taký je život.

Pôjdete na olympiádu?
– Zatiaľ neviem. Závisí to od kanoistického zväzu.

Čo plánujete robiť v budúcnosti?
– Nezanevriem na kanoistiku, chcel by som v budúcnosti trénovať a vychovávať kajakárov.

Tarr: Došlo aj k hádke


Juraj Tarr
Foto: JÚLIUS DUBRAVAY/PLUS Jeden deň

„S Erikom Vlčekom sme boli pripravení absolvovať testovacie jazdy, ako to schválilo prezídium Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky. Boli sme po prvej časti testovania (v lodi sme mali Petra Gelleho a Martina Jankovca), mali nasledovať jazdy v starom zložení. Vtedy nám Mišo Riszdorfer položil otázku, či má význam to testovanie. Povedali sme mu, že to chceme absolvovať tak, ako to schválilo prezídium. On však v každom prípade chcel od nás počuť odpoveď na svoju otázku, útočil na nás slovne. A nielen na mňa a Erika, ale aj na prítomných predstaviteľov zväzu (Petriska, Šimočko). Nakoniec po slovnej prestrelke sme mu povedali, že tak potom nechoďme. A šéf zväzu Róbert Petriska to celé uzavrel s tým, že namiesto Miša si sadne definitívne do lode Martin Jankovec. Veľmi ma mrzí, ako to celé dopadlo,“ povedal Juraj Tarr.