Viac ako dva týždne navrhovali poslucháči Rádia Expres meno pre maskota. Do výberu sa od 28. októbra zapojilo celkom 303 priaznivcov, ktorí posielali svoje tipy. Z nich vybrali zástupcovia organizačného výberu meno Zimka.

„Návrhov bolo naozaj veľa a výber nebol jednoduchý. Snažili sme sa zvoliť meno, ktoré je ľahko vysloviteľné nielen pre slovenských, ale aj pre zahraničných fanúšikov a zároveň istým spôsobom reflektuje udalosť, ktorá sa uskutoční v zimnom období,“ vysvetlila hovorkyňa šampionátu Jana Tuhá.

VIDEO: Vráti sa legenda? Krasokorčuliara Sabovčíka to ťahá domov

Organizačný výbor zatiaľ registruje 170 prihlásených športovcov. „Všetko ide, ako má, príprava je v plnom prúde, len nám zamotali situáciu francúzske udalosti, najmä čo sa týka bezpečnosti, a tak musíme viac komunikovať s políciou,“ konštatoval šéf organizačného výboru Martin Letenay.

Slováci budú o účasť na domácom šampionáte bojovať na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia v decembri na podujatí Four Nationals Championships 2016 v Třinci. O miestenku na ME sa pobije aj 18-ročný Marco Klepoch.

„Rád by som šiel na európsky šampionát, ale najprv sa tam musím prebojovať. Ak by sa mi to podarilo, bol by som rád, keby som sa potom dostal do finálovej skupiny. Krasokorčuľovanie ma baví a rád by som sa stal nástupcom Ondreja Nepelu,“ priznal sympatický Marco, ktorý po maturite chce ísť do USA študovať a bude tam mať aj lepšie podmienky.