Pľuščenko potvrdil, že bude jedným z najväčších favoritov na zisk zlata na februárových ZOH vo Vancouveri.

Strieborná medaila sa napokon ušla Švajčiarovi Stephanovi Lambielovi, ktorý sa môže pochváliť už dvoma titulmi majstra sveta. Slovenský krasokorčuliar Peter Reitmayer už v stredu nepostúpil z krátkeho programu do finálových jázd, mladý 16-ročný pretekár ŠKP Bratislava napokon obsadil 24. priečku.

Už šesťnásobný majster Európy a trojnásobný svetový šampión Pľuščenko, ktorý na decembrovom ruskom národnom šampionáte vytvoril svetový rekord (271,59 bodu), v Tallinne vo finále predviedol perfektné "Tango Amore". Začal vo veľkom štýle, na úvod zaradil skvelú kombináciu štvoritého a trojitého toeloopu podporenú učebnicovým trojitým axelom. Dynamická a výrazovo silná jazda naplnila očakávanie aj v krokových pasážach a piruetách, technicky zvládnutý trojitý lutz i trojitý salchow len podčiarkli výbornú fyzickú pripravenosť 27-ročného Rusa. Zverenec trénera Alexeja Mišina urobil len jednu chybu a Lambiela prekonal o vyše 16 bodov. "Som šťastný, že som sa dokázal vrátiť víťazstvom na ME. Verím, že sa mi bude dariť aj na olympiáde," povedal Pľuščenko bezprostredne po zisku zlatej medaily.

Francúz Joubert nemal šancu na obhajobu titulu, keď sa nevyvaroval drobných chybičiek. Vo Vancouveri však bude mať do poradia na popredných miestach tiež čo povedať.

konečné výsledky:
muži: 1. Jevgenij Pľuščenko (Rus.) 255,39 bodov, 2. Stephane Lambiel (Švaj.) 238,54, 3. Brian Joubert (Fr.) 236,45, 4. Michal Březina (ČR) 224,74, 5. Samuel Contesti (Tal.) 221,33, 6. Yannick Ponsero (Fr.) 219,52, , ... 24. Peter REITMAYER (SR) 51,35