„Teším sa, že vám budeme môcť predviesť jednu z najlepších svetových šou aj tu v Bratislave. Máte veľmi vnímavé publikum,“ vyzdvihol Pľuščenko na utorňajšom stretnutí s novinármi.

Päť krajín za jeden deň

Do nášho hlavného mesta zavítal len na skok v rámci propagácie exhibície. „Práve som sa vrátil z brazílskeho Sao Paula, kde sme mali tri vystúpenia. Dnes som letel z Brazílie cez Nemecko do Rakúska. Teraz som na Slovensku a o chvíľu zamierim domov do Ruska,“ priblížil, akú podobu môže mať jeden z dní v nabitom programe.

Králi ľadu roztopia Bratislavu

Na otázky napriek tomu odpovedal s rovnakou ľahkosťou, s akou získaval cenné kovy na vrcholných krasokorčuliarskych podujatiach. Rus má na konte dve zlaté a dve strieborné olympijské medaily, tri tituly majstra sveta, sedemkrát vyhral európsky šampionát a desaťkrát ten národný.

Po operácii je fit

V marci absolvoval operáciu chrbtice, no podľa vlastných slov je už fit. „Cítim sa zdravý na 1000 percent. Skáčem už trojitého axela aj ďalšie trojité skoky. Pre šou pripravujeme nové čísla a som rád, že môžem bez problémov chodiť, korčuľovať aj skákať. Problémy sú minulosť,“ zdôraznil s úsmevom.

Krasokorčuliar Pľuščenko chcel súperov zabiť: Pre Slovensko vystúpi až päťkrát

Problémy Pľuščenka s chrbtom sú uždávno preč a cíti sa úplne fit.
Foto: TASR

Spolu s Pľuščenkom sa v ľadovej šou predvedú ďalšie krasokorčuliarske esá – olympijská víťazka zo Soči 2014 Adelina Sotnikovová, majster sveta z roku 2007 Brian Joubert, bývalí majstri Európy Tomáš Verner a Florent Amodio a dvojnásobný bronzový medailista zo ZOH Philippe Candeloro.

V akcii aj slávne Stradivárky

Diváci sa môžu tešiť nielen na športový, ale aj kultúrny zážitok. Väčšinu čísel bude sprevádzať Edvin Marton na husliach od slávneho výrobcu Antonia Stradivariho z roku 1699. Majú hodnotu 8 miliónov eur a maďarsko-ukrajinský virtuóz si možnosť hrať na nich vysúťažil v konkurencii 500 huslistov z celého sveta. Kúsok zo svojho umenia predviedol aj na utorňajšej tlačovke.

Krasokorčuliarka Beständigová chce ísť na ďalšiu olympiádu: Márny pokus s Turkom

„Teraz som si uvedomil, prečo sme spolu získali toľko trofejí. Z Edvina ide obrovská energia, ktorou ma nabíjal,“ vyzdvihol Pľuščenko, ktorý s Martonom spolupracuje už viac než 10 rokov.

„Súperov chcem zničiť“

S väčšinou účastníkov novembrovej exhibície bol počas aktívnej kariéry rivali, ako je to teraz? „Súperili sme len na súťažiach, nikdy nie mimo nich. Všetci sú moji kamaráti, mám ich veľmi rád. Akonáhle sa však dostaneme na ľad, chcem ich zabiť. Toto je môj svet,“ glosoval Jevgenij, čo prežíval počas šampionátov.

V novembri sa predvedie v mierumilovnej podobe ako hlavná hviezda exhibície. Návštevníci bratislavskej šou si ho budú môcť vychutnať dosýta. „V rámci večera vystúpim minimálne päťkrát. Okrem sólových vystúpení budem súčasťou spoločného otváracieho či záverečného čísla. Teším sa aj na mojich kolegov, pretože predvedú skvelé kúsky,“navnadil fanúšikov Pľuščenko. A čo vy, už máte lístky?