Na Táľoch v piatok pokračuje turnaj profesionálnych golfistiek Allianz Ladies Slovak Open. Medzi hráčkami svetového rangu sa nestratila ani naša jediná profíčka Zuzana Kamasová.

Aj keď jej štvrtok nevyšiel podľa predstáv, v piatok sa jej už darilo oveľa lepšie. „Idem do finále s výsledkom plus jeden a chcem to v sobotu a nedeľu rozbaliť naplno,“ hovorí Zuzana, ktorá hrala aj po boku netere najväčšej hviezdy mužského golfu Tigra Woodsa, Cheyenne.

Američanke sa až tak nedarilo a s výsledkom +11 nepostúpila do finálových dní. „Som na Slovensku prvýkrát a veľmi sa mi tu páči. Určite sa sem chcem o rok vrátiť,“ povedala Cheyenne.

Vlaňajšia víťazka Line Vedel

Najviac sa zatiaľ darí vlaňajšej víťazke z Dánska Line Vedel, ktorá sa dostala na 6 pod par ihriska.

Na druhom mieste je Francúzska Gwladys Nocera s rovnakým výsledkom a tretia je zatiaľ Austrálčanka Nikki Campbell s výsledkom 5 pod par.

Darilo sa Abrahámovej

Milo prekvapila slovenská amatérka Aneta Abrahámová, ktorá sa umiestnila najvyššie zo všetkých českých aj slovenských amatérok.

„Trochu ma mrzí, že som sa neudržala v hre o víkendové finále, možno o rok,“ povedala sympatická, len 17-ročná Slovenka. Celkovo zahrala po 2 dňoch výsledok + 11 a to stačilo len na delené 98. miesto. 

Ďalšie dve Slovenky skončili na konci štartového poľa. Katarína Chovancová sa s výsledkom +26 umiestnila na poslednom 118. mieste, Natáliu Hečkovú diskvalifikovali po prvom kole, keďže ho zahrala na +16 rán.

Darí sa českej profesionálke Kláre Spilkovej, ktorá je po 2. kole na delenom 13. mieste a s výsledkom -1 sa teší na víkendové finále.