Bárta dlho patril k ťahúňom nemeckého tímu. S partiou okolo manažéra Ralpha Denka si prešiel od najnižšej divízie až do WoldTour. Posledný rok, už aj s Petrom Saganom, bol pre Boru jednoznačne najúspešnejší. To však neplatí pre českého cyklistu.

Rozlúčkou pre neho bola tímová časovka na MS v Bergene. Do nominácie sa dostal aj vďaka chorobe Petra Sagana, v druhej polovici roka pritom absolvoval len šesť pretekov. "Niečo také znamená, že s vami už nepočítajú. Predtým mi stále opakovali, že musím tvrdo pracovať, pracovať pre tím. A potom ma športový riaditeľ Enrico Poitschke vyškrtal z pretekov," posťažoval sa 32-ročný cyklista pre český denník Sport.

Bárta vraj bol na Tour de France silný a stým v Bore nepočítali.
Bárta vraj bol na Tour de France silný a stým v Bore nepočítali.
Zdroj: Reuters

Dôvodom mali byť práve nezhody so športovým riaditeľom, ktoré sa začali už na minuloročnej Tour de France. "Na rovinu, po tej Tour mi vyčítali úplne všetko. Pritom som tam na želanie tímu skákal z úniku do úniku. A oni mi povedali, že som neplnil pokyny. Odvtedy sa to vlieklo..." prezradil Bárta. "Myslím, že som bol na tej Tour až príliš silný, s čím v tíme nepočítali. Ich líder to zabalil už v polovici," povedal na rovinu.

Nový angažmán zatiaľ nemá. "Jedna vec je, kde by človek chcel jazdiť, a iná, kde jazdiť bude," hovorí sklamaný Bárta, ktorý sa celú situáciu snaží brať ako profesionál: "Také jednanie je v dnešnom svete asi normálne. To sa stáva," povzdychol si.