Turnaj Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, ktorý je súčasťou Ladies European Tour, má za sebou úvodný exhibičný turnaj, tzv. ProAm.

Okrem najlepších profesionálnych golfistiek z celého sveta sa na ňom zúčastnili aj slovenskí hokejisti, herci alebo podnikatelia.

Najviac pozornosti pútala americká golfistka Cheyenne Woodsová – neter najlepšieho golfistu planéty Tigera Woodsa.

Mladej Američanke sa na Slovensku veľmi páči: „Som veľmi milo prekvapená, o Slovensku som veľa nevedela, ale veľmi sa mi tu páči. Ihrisko je fantastické, okolité hory sú prekrásne,“ nešetrila slovami chvály Woodsová.

Hokejisti a golfe

Po sezóne oddychuje na Táľoch aj trio slovenských reprezentantov – Marián Gáborík, Richard Lintner a Ján Lašák.

Popoludní prerušila hru letná búrka, ktorá ale nie je v tomto regióne ničím výnimočným a organizátori sú na takého prípady dobre pripravení. Po približne 90 minútach vedenie turnaja hru opätovne obnovilo.

Zvíťazil flight v zložení Charley Hull, Michal Žeňuch, Michal Žeňuch ml. a Samuel Žeňuch.

Na druhom mieste skončili Stefanie Michl, Marian Gáborík, Ivana Surovcová a Richard Lintner.

Tretie miesto obsadili Lee-Ann Pace, Ľuboš Schwarzbacher, Liběna Světlíková a Hana Ryšková.

O 250-tisíc eur sa bude hrať od štvrtka do nedele

Prvé kolo Ladies Slovak Open sa začína vo štvrtok 20. júna a predstaví sa v ňom aj kvarteto slovenských reprezentantiek – jediná profesionálka Zuzana Kamasová a tri amatérky – Natália Hečková, Katarína Chovancová a Aneta Ambrahámová.

Turnaj, ktorý je dotovaný sumou 250-tisíc eur, sa koná pod záštitou manželky prezidenta republiky Silvie Gašparovičovej a potrvá do nedele 23. júna.