Peter má v Žiline svoj rodinný dom a v ďalšom, v ktorom vyrastal, stále žijú rodičia. V týchto dňoch priniesli zahraničné médiá reportáž o súkromí nášho hviezdneho cyklistu, v ktorej píšu, že jeho rodičia bývajú síce pod jednou strechou, ale každý má svoj vchod. A zatiaľ čo mamina žije v chudobe, otec, naopak, v luxuse. Ten si pred tromi rokmi doprial aj Peter, keď sa rozhodol presťahovať do Monaka. Viac na šport24.sk

FOTO Našli sme luxusnú rezidenciu Sagana v Monaku: Pozrite, koľko za ňu vysolil!

„Už som bol unavený z bývania po hoteloch. Začínalo ma to vyčerpávať. Byt v Monaku bude moja základňa. Oplatí sa to. Kvôli počasiu, tréningu aj pokoju,“ vysvetľoval Peter dôvody, prečo sa rozhodol opustiť rodnú krajinu. V kniežatstve, v ktorom žije iba 35-tisíc obyvateľov, sa tak zaradili medzi ostatné športové hviezdy, ako sú napríklad pilot F1 Nico Rosberg či slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková, alebo srbský tenista Novak Djokovič. Pri hľadaní nového bývania sa však zapotil. „Peťovi trvalo asi rok, kým si našiel byt,“ prezradil Petrov otec Ľubomír Sagan.

FOTO Našli sme luxusnú rezidenciu Sagana v Monaku: Pozrite, koľko za ňu vysolil!

Nečudo, že Petrovi trvalo dlhšie, kým našiel novú adresu, kde bude bývať. Byty v Monaku niečo stoja. Podľa tunajších úradov Peter býva na ulici des Papalins. Na nej developeri postavili v poslednom období niekoľko nových apartmánových domov. V jednom z nich sa usadil aj náš Tourminátor. Podľa spomínaných údajov by mal mať štvorizbový byt, ktorý má terasu a výhľad na more. Viac FOTO zo Saganovho apartmánu nájdete vo FOTOGALÉRII.

FOTO Našli sme luxusnú rezidenciu Sagana v Monaku: Pozrite, koľko za ňu vysolil!

Realitné kancelárie uvádzajú pri podobných apartmánoch ceny od 6,5 do 10 miliónov eur. Peter to má z bytu doslova na skok k Stredozemnému moru. Ak by mal chuť na futbal, tak o pár ulíc ďalej má štadión. Peter okrem spomínaných nehnuteľností nedávno kúpil vilu za 3,6 milióna eur prostredníctvom firmy, ktorú vlastní jeho otec Ľubomír. Nachádza sa v mestskej časti Žiliny Závodie.

Peter v Monaku aj podniká Väčšina športových hviezd či slávnych hercov sa rozhodla žiť v Monaku. Peter v kniežactve aj podniká. Podľa tunajšieho živnostenského úradu sa jeho firma zaoberá propagáciou cyklistiky a organizáciou cyklistických súťaží.

Viac o Peťovi Saganovi na Pluska.sk: