Popularita florbalu na Slovensku rastie každým rokom. Veľkým dôkazom je aj svetový šampionát, ktorý od včera hostí Bratislava. MS vyjdú organizačný štáb na 250-tisíc eur a hrajú sa v dvoch halách – Hant Aréne a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Slovenské hráčky sú šťastné, že aj podmienky pre ich šport sa postupne na reprezentačnej úrovni sprofesionalizovali.

Viktória Bobotová so šibalským úsmevom.
Viktória Bobotová so šibalským úsmevom.
Zdroj: facebook

„Nemusíme si už variť a ani upratovať riad. Organizačne je všetko super a verím, že tento fakt prispeje k našim dobrým výkonom,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ skúsená slovenská reprezentantka Katarína Klapitová (23), ktorá je hráčkou českých Vítkovíc. Slovenky si vytýčili smelý cieľ, chcú na majstrovstvách skončiť najhoršie do piateho miesta. Na zápasoch si fanúšikovia prídu na svoje, pretože v kabíne zvereniek trénera Michala Jedličku nájdeme veľa pekných dievčat.

Alžbeta Ďuríková ako modelka.
Alžbeta Ďuríková ako modelka.
Zdroj: facebook

„Všetky hráčky sa maľujú aj počas bežného dňa, zápas nie je výnimkou. Osobne sa chcem v prvom rade páčiť sama sebe, až potom ostatným. Samozrejme, ak sa nenalíčim, tak nepodám ani optimálny výkon,“ povedala Klapitová. A aký majú rituál pred zápasom? „Potrebujeme svoj pokoj, robíme si účesy a počúvame hudbu.“ Rovnako je známy aj pokrik, ktorý by mal doviesť naše dievčatá k úspechom. „Na počesť trénera budeme kričať „Hej, nazdar,“ dodala Klapitová.

Monika Pintérová odhalila sexi krivky.
Monika Pintérová odhalila sexi krivky.
Zdroj: facebook

VIAC FOTO U NÁS V GALÉRII TU: