Náš dom patrí tradične medzi dôležitú súčasť reprezentácie na OH. Čím sa budeme prezentovať tentoraz na ZOH v Pjongčangu? „Oživením domu budú stále expozície na tému 100 rokov československého športu, ktorá vznikla za spolupráce SOV a športového múzea (SOŠM). Ďalej tu bude expozícia unikátneho projektu s názvom Party 21, ktorá predstavuje zaniknuté slovenské party,“ vysvetľovala nám riaditeľka domu Alexandra Varyová.

Náš dom sa bude nachádzať na rušnej adrese. „Je na jednej z najživších ulíc novej časti Gangneongu. Je to v osi športovísk, olympijskej dediny, media centra a ubytovania delegácii. Dom ma rozlohu okolo 400 m2, je rozdelený na dve časti. Na prízemí bude zóna pre verejnosť. Horné poschode bude určené primárne ako zázemie pre našu výpravu, hostí a všetky oficiálne návštevy slovenského zastupiteľstva,“ doplnila Varyová.

O pohodlie hostí sa bude starať 25 členný personál. Zábavu bude mať na starosti ľudová kapela Jánošik zo Svitu. V ponuke budú takmer všetky tradičné slovenské jedlá i nápoje. „Dom bude otvorený od 11.00 do polnoci. Veríme, že v našom dome sa bude konať, čo najviac osláv úspechov našej výpravy,“ dúfa Varyová.

„Slovenský dom bude svojou veľkosťou a polohou adekvátny tomu, čo si môžeme dovoliť. Slovenský dom je už tradičnou aktivitou, ktorou SOV napomáha k propagácii Slovenska ako krajiny. Južná Kórea je veľkým investorom a množstvo kórejských spoločností aj u nás zamestnáva množstvo Slovákov, preto sme komunikovali aj s veľkými nadnárodnými spoločnosťami a ponúkli sme im príležitosť priamo v Kórei spoznať kus Slovenska,“ povedal o význame Slovenského domu prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel.