Nasťa predviedla skvelú jazdu aj streľbu. Dá sa jej vôbec niečo vytknúť?

- Nie, nemám absolútne žiadne výhrady ku posledným pretekom. Bol to famózny výkon a výsledok. Preteky z jej strany nemali žiadnu chybu!

Aj vy ste mali ten pocit, že bola Nasťa úplne uvoľnená?

- Môžem to povedať tak, že si vychutnáva každé preteky. Nevravím, že toto je jej posledná sezóna, ale určite jedna z posledných. Možno ešte budúci rok niečo odjazdí, ale teraz si skutočne všetko vychutnáva. Užíva si nielen preteky, ale celkovo šport ako taký.

V čom spočíva jej aktuálna fantastická forma?

- Boli urobené všetky kroky k jej návratu. To znamená tréningy a sústredenia, po Nastinom tehotenstve, keď dva roky netrénovala. Odkedy prestala kojiť a začala trénovať, je uvoľnená a nadšená z celej atmosféry. No a teraz je vidieť výsledok.

Nasťa Kuzminová potvrdila fantastickú formu.
Nasťa Kuzminová potvrdila fantastickú formu.
Zdroj: Martin Schutt

Nasti "išli" skvele aj lyže, súhlasíte?

- Samozrejme, máme jedných z najlepších servismanov na svete, takže zakaždým sú lyže výborne pripravené. Nemôžem povedať, že sú vždy na sto percent, ale na naše podmienky patria k tým najlepším v pelotóne.

Váš tím nemá toľko členov ako majú k dispozícii iné krajiny. Nie ste v nevýhode?

- Viete, môžeme nabrať aj dvadsať ľudí, ktorí budú pracovať len pre Nasťu, ale to nie je o počte. Jednoducho musíte mať tých najlepších a nie aby ich bolo veľa.

Začínate už myslieť na olympiádu v Pjongčangu, ktorá začína o takmer mesiac?

- Jasné, toto je olympijská sezóna, ale počas nej sú aj iné preteky. Preto ešte nad olympiádou príliš nepremýšľame, sústredíme sa na náš plán a pokračujeme v ňom.

Aké sú vaše plány, idete z Oberhofu domov, či sa presúvate priamo do Ruhpoldingu?

- V nedeľu ideme do Ruhpoldingu, pretože v Oberhofe nie je na pláne ženská štafeta. Budúci týždeň sme teda tam a následne sa presunieme na ďalšie kolo Svetového poháru do Anterselvy. Tam zostaneme aj na ďalšiu fázu prípravy na olympiádu.

Dostanete sa aj domov do Banskej Bystrice?

- Ale áno, na dva dni. Bude to ale až po príprave v Anterselve, no a potom už odlietame do Pjongčangu.