Slávnostnej omše sa zúčastnilo približne 20-tisíc katolíckych veriacich. Medzi 150 hosťami s visačkou VIP bol aj pretekár stajne Bora-Hansgrohe s manželkou Katkou, mamou Helenou a otcom Ľubomírom. Následne sa presunuli na súkromnú audienciu. Pri takýchto príležitostiach sa patrí pápežovi priniesť dar. Sagan spolu so zástupcom spoločnosti Specialized priniesli hlave katolíckej cirkvi originálny bicykel.

Nie je len tak hocijaký! Pretekársky model má len v základnej výbave hodnotu 9-tisíc eur. Ten Františkov má špeciálnu farbu, ktorá ladí s bielo-žltou vlajkou Vatikánu. Okrem toho sa na ráme nachádzajú aj pápežské insígnie a vlajka Argentíny, odkiaľ pápež pochádza. Netradičné je aj sedlo, ktoré nie je čierne, ale taktiež biele, aby ladilo so zvyškom dizajnu.

Do útrob vatikánskych budov niesol bicykel zástupca firmy Specialized, ktorá podľa talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport sprostredkovala Saganovi súkromnú audienciu. Slovenský pretekár si s bicyklom ochotne zapózoval, manželka Katka mu spravila snímku do rodinného albumu.

Všetky EXKLUZÍVNE FOTO nájdete TU!

Je viac než pravdepodobné, že pápež František sa na pretekárskom stroji nebude preháňať po centre Ríma. Väčšinu darov z audiencií napokon vydraží a peniaze rozdá na charitatívne účely.