Petiným najväčším šťastím je okrem víťazstiev rodinná pohoda. „Ona je spokojná, keď sa stretneme všetci doma. To je pre ňu najväčšia radosť,“ prezradila Zuzana Vlhová, ktorá sa ako mamina musela „zmieriť“ s tým, že nákupy alebo iné dievčenské činnosti si s Petrou veľmi neužila. „Je chlapčenský typ. Odmalička bola vedená k športu, ale nikdy som neriešila, že nechodíme na nákupy a podobne,“ povedala Zuzana.

Mamu úspešnej zjazdárky však v minulosti mrzela iná vec. „Keď bola Peťka malá, vedelo ma vytočiť, že si nechcela obliekať sukňu. Ani keď sme mali nejakú slávnosť ako narodeniny. Sekla sa – a koniec. Napokon si ju síce musela obliecť, ale malo to svoju daň. Na fotografiách bola potom zdutá,“ s úsmevom prezradila Zuzana, ktorá to so sukňami pri svojej dcére už vzdala.

Okrem Petry lyžoval v mladosti aj jej brat Boris, ktorý momentálne tvorí s našou lyžiarkou na svahoch skvelú súrodeneckú dvojicu. Je to práve on, na koho Peťa takmer vždy dá. No boli chvíle, keď si vedeli vzájomne narobiť poriadne peklo, ktoré hasila práve mamina. Bol aj výprask? „To nie, ale keď sa hašterili, vtedy som na nich musela narobiť poriadny krik,“ doplnila Zuzana.

Petra sa v lyžiarskom svete stáva superstar, no mamina sa neobáva, že by jej napršalo do nosa. „Stále je obyčajná baba. Ani v minulosti nikdy nechodila z domu potajomky na diskotéky a podobne. Aj dnes, keď príde domov, tak sa ma hneď opýta, či mi môže s niečím pomôcť. Vzhľadom na to, aká je vyťažená, si to veľmi vážim,“ prezradila Zuzana Vlhová.

V škole hviezdila krásnym písmom

Pre Petru bol slalom v Aspene posledný v tejto sezóne, ale už o pár týždňov ju čaká ešte jedna veľká výzva, maturita! Petra je študentkou hotelovej akadémie. „V tomto smere to má naozaj ťažké. Celý čas trávi na kopci a spojiť to so štúdiom je veľmi náročné,“ myslí si Zuzana, ktorá prezradila, aká bola jej dcéra študentka.

„Práve Petrine výsledky v škole mi okrem jej víťazstiev urobili najväčšiu radosť. Keď bola malá, krásne písala, dokonca bol jej zošit vystavený na nástenke. Manžel vždy chcel, aby bolo lyžovanie prioritou, ja som zas bola za školu, lepšie povedané za oboje. Aj vzhľadom na to, že Petra pre lyžovanie školu často nenavštevovala, nikdy nemala problémy s učením,“ dodala Zuzana.

Čítajte viac

Bude vás zaujímať