"Organizačný výbor od začiatku pracoval s viacerými variantmi rozpočtu, pričom vzhľadom na reálnu situáciu bude realizovaný minimalizovaný rozpočet. To znamená, že Hry sa uskutočnia na úrovni požadovaného minimálneho štandardu," uvádza sa v stanovisku, ktoré za organizačný výbor poskytol Jaromir Ruda. Všetky záležitosti súvisiace so zabezpečením športovísk, ubytovania, stravovania a ostatných náležitostí boli podľa výboru prerokované tak, že príslušné zariadenia už čakajú iba na vykonanie platieb.

"Tieto budú vykonané v utorok 8. februára 2011. Súčasne po vykonaní platieb v tento deň budú oznámené presné miesta športovísk, ktoré budú dejiskami jednotlivých disciplín," vyhlásili organizátori. Webstránka Hier bude aktualizovaná a dostane sa do plného pracovného režimu. Výbor tvrdí, že hry sú logisticky pripravené. Športové súťaže sa uskutočnia v alpskom lyžovaní, bežeckom lyžovaní, snoubordingu, ľadovom hokeji a curlingu. Hry sa podľa nich budú konať v plánovanom termíne 18. až 26. februára.

Všetky pozdĺžnosti, ktoré vznikli v súvislosti s doterajšou prípravou Hier, budú vyrovnané v termíne do 15. februára, uvádza sa v stanovisku. konštatujú organizátori. "Ako sme už viackrát uviedli, dohodnutá výstavba zimných štadiónov v Levoči a Kežmarku bude realizovaná podľa pôvodných plánov, aj keď Deaflympiáda na nich prebiehať nebude,""Sme presvedčení, že Hry 17. zimnej deaflympiády budú úspešné aj napriek všetkým ťažkostiam, ktoré sa v príprave vyskytli," uzatvára organizačný výbor deaflympijských hier.

V januári sa objavili informácie, že po problémoch s rekonštrukciou zimných štadiónov v Kežmarku a Levoči sa zmenia miesta konania niektorých športových súťaží. O presune súťaže z Kežmarku vtedy nemal oficiálne informácie samotný primátor Kežmarku Igor Šajtlava.

„Je na sto percent isté, že štadión v Kežmarku nebude dokončený a je vôbec otázka či deaflympiáda bude,“ povedal v januári Šajtlava. Podobne na tom boli v Levoči. Mesto Levoča koncom januára avizovalo, že sa chce súdiť so Slovenským deaflympijským výborom a Prvou popradskou developerskou v súvislosti s rozostavaným zimným štadiónom v Levoči, kde sa mali konať v rámci zimnej deaflympiády súťaže v curlingu. O celej situácii s prípravou deaflympiády na Slovensku informoval primátor Levoče Miroslav Vilkovský Medzinárodný deaflympijský výbor už v septembri minulého roku. Doteraz však mesto nedostalo žiadnu odpoveď.

„Už to je veľmi zaujímavé, že ani z úrovne Medzinárodného deaflympijského výboru sme sa nedočkali nejakej relevantnej odpovede,“ uviedol Vilkovský. Deaflympiáda na Slovensku podľa názoru primátora Vilkovského, ktorý vyslovil koncom januára, nebude. „Myslím si, že vo februári deaflympiáda nebude, lebo športoviská nie sú pripravené. Bude to obrovská blamáž Slovenska,“ uviedol vtedy Vilkovský.