Po víťazstve vo svetovom pohári i na MS to mala byť jej olympiáda, aby mala kompletnú zbierku triumfov. Lenže osud to zariadil inak. Ani po 7 mesiacoch liečby sa stav lýtok, ktoré Gabrielu začali bolieť v lete pri intenzívnom pohybe, nezlepšil.

Veľa napovedajú aj slová šéftrénera Ondřeje Rybáře. „Gábina nie je schopná pretekať,“ povedal v Oberhofe a odvolával sa na prehlásenie, ktoré má zväz zverejniť v polovici januára. „Zatiaľ nemáme dátum. Keď sa to dorieši, tak sa to dozviete,“ povedal šéf biatlonistov Jiří Hamza, ktorý sa tento týždeň mal s Gabrielou stretnúť.

Koukalová naposledy zažiarila na odovzdávaní ocenenia pre najlepších českých. Na trati sa jej to ešte nepodarilo.
Koukalová naposledy zažiarila na odovzdávaní ocenenia pre najlepších českých. Na trati sa jej to ešte nepodarilo.
Zdroj: Deml Ondřej

Podľa informácii Blesku je už ale rozhodnuté – Gabriela na olympiádu nepôjde! „Neviem, aké máte informácie. O tom sa s vami baviť nebudem. Povedali sme, že vydáme prehlásenie,“ reagoval Hamza. Rozhodnutie však nie je otázkou týchto dní. „Gabča netrénuje už od Vianoc,“ tvrdí zdroj z biatlonového prostredia. Hamza to nechcel komentovať.

„Zavolajte si Gábine,“ povedal. Tá sa pritom vyjadrila, že prednejšie ako olympiáda je zdravie. „V prípade, že by som nemohla naskočiť v januári do SP, asi by som uvoľnila miesto mladším pretekárkam,“ prezradila vlani pre Šport. Ak sa v pondelok neúčasť Koukalovej potvrdí, naša Anastázia Kuzminová si môže vydýchnuť. Bude mať o súperku menej.

Prečítajte si tiež: