Schumacher po nešťastnom páde absolvoval dve operácie mozgu v Grenobli, liečil sa aj vo švajčiarskom Lausanne a dlhší čas je už v domácej liečbe, keď sa o neho stará vo vile pri Ženevskom jazere tím odborníkov. O tom, ako na tom skutočne je, vie iba najbližšia rodina nemeckého pretekára, ktorá si svoje súkromie pozorne stráži.

Občas sa síce objavia v médiách informácie o „zaručených“ novinkách, no najbližší Michaela Schumachera stav bývalého pretekára nekomentujú. O tom, že okolo nemeckého pretekára je všetko zahalené rúškom tajomstva, svedčí aj fakt, že ani jeho bývalí kolegovia a pretekári často netušia, ako to s liečbou 48-ročného Schumiho vyzerá.

Pre Sebastiana Vettela bol odmalička Schumacher vzorom a jeho krajan úspešne kráča v šľapajach sedemnásobného kráľa formuly 1. Vettel má na konte zatiaľ štyri majstrovské tituly, no vo farbách Ferrari na prvý primát stále čaká. „To už je toľko? Je to strašne dlhá doba, aspoň vidíte, ako letí čas,“ reagoval Vettel pre švajčiarsky Blick na otázku, že od nešťastnej nehody uplynú už štyri roky.

Schumacher bol pre Vettela odmalička vzorom.
Schumacher bol pre Vettela odmalička vzorom.
Getty Images

Ani Vettel však nevie, ako na tom v skutočnosti jeho vzor je. „Samozrejme, že nám všetkých Michael chýba, formula 1 ho stále potrebuje a najmä my vo Ferrari. Boli by sme radi, ak by mohol byť pri nás a radiť nám v boji o majstrovský titul,“ zamyslel sa jazdec stajne z Maranella.

Tridsaťročný pretekár však zhodnotil situáciu okolo Schumachera príznačne. „Ak niekto vie, ako sa pohnúť dopredu, je to len Michael,“ dodal Vettel pre Blick. Týždenne jeho liečba údajne zhltne až 115-tisíc libier a rodina stále dúfa, že sa stane zázrak.