„Keď sme po prvom polčase vchádzali do kabín, napadol ma tréner Ján Kozák. Začal ma škrtiť a búchať mi hlavu o stenu,“ povedal nám tréner brankárov Nitry Igor Mesároš, ktorého po CT vyšetrení v košickej nemocnici vypočúvala aj polícia. „Neviem si to vysvetliť, prečo pán Kozák tak reagoval. Je mi z toho stále nanič, podám na neho trestné oznámenie,“ dodal zjavne otrasený Mesároš, ktorého priviezli naspäť na štadión až pred jedenástou večer košickí muži zákona.

 

 NITRIANSKA RADOSŤ: Že by práve gól do šatne nahneval kormidelníka domácich?

Má poškodenú hlavu aj chrbticu

Igor Mesároš po útoku Jána Kozáka v šatni odpadával a tak musel byť okamžite odvezený do nemocnice. „CT vyšetrenie dokázalo, že má zranenú hlavu aj krčnú chrbticu. Aj v Nitre bude musieť byť prijatý na ďalšie vyšetrenia a je potrebná bezpodmienečná hospitalizácia,“ tvrdil lekár klubu Alexander Poprac. „Musel som s ním ísť aj do nemocnice, pretože odpadával už v šatni a hrozila mu strata vedomia. Predpokladaný čas liečenia je 4 týždne,“ dodal Poprac, ktorý na otázku, či aj videl samotný útok, odpovedal: „Zatiaľ bez komentára.“

 

 NÁVRAT Z NEMOCNICE: Zraneného Igora Mesároša priviezli na štadión policajti.

 

 ZNECHUTENÝ: Nitriansky tréner brankárov chce podať na Jána Kozáka trestné oznámenie.

Košičania sa rozhodli mlčať

Po tom, ako sme sa dozvedeli o nechutnom nešportovom incidente, sme sa chceli dozvedieť aj stanovisko samotného trénera Jána Kozáka. Toho sme však hľadali márne, pretože nečakane a potichu opustil štadión iba niekoľko minút po tlačovej konferencii. A funkcionári klubu? Radšej strčili hlavy do piesku a rozhodli sa zatiaľ mlčať. „Je to čerstvá záležitosť. Nebudeme sa k tomu vyjadrovať, asi až v pondelok,“ povedal športový riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič.

Kozákovi hrozí trestné konanie

Aj keď samotný poškodený Mesároš i funkcionári Nitry tvrdili, že podajú na Jána Kozáka okamžite trestné oznámenie, v Košiciach tak napokon ani tesne pred polnocou neurobili a namierili si to domov. „Vznikol tu skutok, ktorý je v štádiu riešenia. Ďalej sa k tomu môže vyjadriť iba hovorca príslušného krajského riaditeľstva. Igor Mesároš nebol schopný ani po ošetrení vypovedať a rozhodol sa, že na ďalšie vypočúvanie pôjde v Nitre. Z úradnej moci sa však môže začať trestné konanie, pretože sa nejaký skutok stal,“ vysvetlil nám Roman Pirožinský z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach, ktorý Mesároša vypočúval.

Výstrelky lodivoda Kozáka

Kormidelník Košíc Ján Kozák nie je žiadne neviniatko. Už neraz zaútočil nielen slovne, ba dokonca aj fyzicky. Je aj držiteľom „rekordu“, keď v roku 1995 za napadnutie rozhodcu Stredáka dostal zákaz činnosti na jeden rok. 
 - 1995 – Ešte ako tréner Lokomotívy Košice napadol rozhodcu Stredáka a dostal doteraz najtvrdší trest v histórii DK SFZ – zákaz činnosti na rok. 
 - 2005 – Napadol trénera Ružomberka Františka Komňackého a majstrovský Ružomberok nazval dedinou. 
 - 2005 – Po zápase Ličartoviec s Petržalkou vyfackoval rozhodcu Vnuka. 
 - 2006 – V prípravnom zápase napadol trénera Michaloviec Kačalu, ktorý spadol na zem. 
 - 2007 – Slovne pourážal trénera Ružomberka Přemysla Bičovského. „Môžeš ísť, odkiaľ si prišiel. Nie si zaujímavý pre mňa, absolútne. Usmievaš sa ako debil.“ 
 - 2007 – Napadol trénera Ivana Galáda. 
 - 2009 – Na tlačovke po zápase Trnava – Košice novinárom odkázal: „Budeme sa biť! Rozhodcovia a novinári budú do Košíc chodiť dosratí.“ 
 - 25. júl 2009 – Cez polčas zápasu Košice – Nitra fyzicky napadol trénera brankárov Nitry Igora Mesároša, ktorý sa bude zo zranení liečiť 4 týždne a zvažuje na Kozáka podať trestné oznámenie.

PÍSKAME

Tréner Košíc Ján Kozák je nesporne výborný kouč, ale jeho správanie je zahanbujúce, fyzických napadnutí už má na svojom konte viacero a je najvyšší čas urobiť s ním rázny poriadok.