Aký je váš zdravotný stav, je to vážne?
Zo začiatku som si myslel, že to bude horšie, ale zatiaľ som milo prekvapený, pretože sa to zlepšuje. Dúfam, že za pár dní budem môcť opäť hrať.

V posledných týždňoch prežíva Boston skvelé obdobie, celý november ste dokonca neprehrali v riadnom hracom čase. Čomu to pripisujete?
Začali sme hrať s oveľa väčšou túžbou, tvrdo sme pracovali a prinieslo nám to cenné body. Hlavne sme premieňali šance a od víťazstva k víťazstvu sme hrali s väčším sebavedomím.

Stalo sa vám už niekedy v kariére, že ste so svojím tímom celý mesiac neprehrali?
Nie, aspoň si na to nepamätám, aj keď sa možno mýlim, pretože s Ottawou sme mali tiež krásne obdobia bez prehier.

Darí sa nielen Bostonu, ale aj vám osobne. Na konte máte z 28 zápasov už 19 bodov (6+13). Spokojný? 
Zatiaľ som spokojný. Hlavné je to, že sa vyhráva. Hráme dobre v obrane, z toho sa potom tvoria lepšie príležitosti aj na ofenzívu.

O týždeň sa na Slovensku koná galavečer Športovec roka 2011, kde ste spoločne s bratmi Hochschornerovcami najväčším adeptom na celkové víťazstvo. Ako vidíte svoje šance?
V prvom rade gratulujem všetkým nominovaným k skvelým sezónam a úspechom. Byť medzi najlepšími športovcami roka je veľká pocta a veľmi si to vážim. Určite by som rád prijal toto ocenenie a bol nesmierne hrdý. Znamenalo by to pre moje mužstvo, spoluhráčov, priateľov, rodinu a, samozrejme, mňa veľmi veľa. Uvidíme, ako to dopadne.

Blížia sa Vianoce, môžete prezradiť, či už máte kúpené darčeky, alebo si to nechávate na poslednú chvíľu?
Už ich mám kúpené. Najviac sme sa s manželkou sústredili na našu malú dcérku.

Máte nejakú obľúbenú činnosť, na ktorú sa počas Vianoc extra tešíte – napríklad zdobenie stromčeka alebo zabíjanie ryby?
Teším sa z toho, že budem môcť stráviť s mojou rodinou dva dni pokope a vychutnáme si spolu vianočnú pohodu.