Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia náročný trip v sobotu o 16.00 h duelom na štadióne Severstaľu Čerepovec.

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly:
19. Popov (Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund - 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Meszároš, Cheechoo). Rozhodovali: Cyplakov, Ravodin - Raming, Otmachov, vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: Taffe 10 min, Chipchura 5 min za zhodenie rukavíc - Pivcakin 10 min, 5 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

CSKA Moskva: Sorokin - Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, Sergejev, Panin, Alexejev - Enlund, Svetlakov, Telegin - Petrov, Popov, Kugryšev - Muršak, Osnovin, Mamin - N. Kvartalnov, Andronov, Scott - D. Kvartalnov
Slovan Bratislava: Pogge - Starosta, Bačík, Meszároš, Plastino, Ďaloga, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Valský, Jeglič, Nedorost - Lušňák, Chipchura, Skalický - Šiška, Zigo, Petráš - Vopelka

Začiatok online prenosu:
27. 10. 2016, 18:30

 MOS 4 : 2 SBA 

1:1, 1:0, 2:1
Ľadový Palác športu CSKA, Moskva

Štatistiky:

Góly a asistencie: 19. Popov (Ar. Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund – 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Cheechoo, Meszároš). Rozhodca: Cyplakov, Ravodin – Raming, Otmachov.

Súpiska MOS:

Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, G. Panin, Sergejev, Alexejev – Svetlakov, Telegin, Enlund – Popov, K. Petrov, Kugryšev – Osnovin, Mamin, Muršak (A) – Scott, D. Kvartaľnov, Andronov (A) – N. Kvartaľnov

Súpiska SBA:

Pogge (Brust) – Starosta (A), Bačík, Meszároš (C), Plastino, Ďaloga, Pokorný, Rosandić – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Valský, Jeglič – Skalický, Lušňák, Chipchura – Petráš, Zigo, Vopelka – Šiška

Obnoviť

Slovan dnes na ľade favorita duelu odohral dobrý zápas, no na zisk čo i len jedného bodu to bolo málo. Škoda zbytočného faulu Starostu a chyby Poggea, to boli momenty, ktoré posadili vojakov na koňa a aj keď belasí hrali v tretej tretine presilovku, kontaktný gól prišiel neskoro a smolu dokonal pukom do vlastnej klietky Cheechoo. Zisk bodov v Moskve by bolo prekvapením, v sobotu na ľade v Čerepovci to však už musí vyjsť, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:10, celkom 33:21, s týmto konštatovaním sa s vami lúči Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:52 min

Naumenkov sa pustil do súboja s Vopelkom a chlapci si to vysvetlili ručne stručne, obaja po dve minúty za hrubosť.

59:37 min

CSKA Moskva dala gól!
Cheechoo posielal puk od bránkovej čiary z pravej strany na modrú a keďže ho jeho spoluhráč nezachytil, puk skončil vo vlastnej bránke belasých. Gól pripísaný a ako autor uvedený JONAS ENLUND.

59:24 min

Pogge opäť na striedačke, Slovan hrá znova power play bez gólmana.

58:54 min

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan predsa len vsietil kontaktný gól, po rýchlej akcii puk z pravej strany pred bránkovisko poslal Cheechoo a VÁCLAV NEDOROST po ľade zakončil. Asistencie: Jonathan Cheechoo a Andrej Meszároš.

58:42 min

Pogge na striedačke, Slovan hrá power play bez gólmana.

58:30 min

Sorokin dve minúty za podrazenie, Petráš dve minúty za hákovanie, hráme štyria proti štyrom, prísne vylúčenie Samuela Petráša.

58:28 min

Petráš vybojoval za bránkou domácich puk, keď Sorokin chyboval v rozohrávke, vykopol gólmanovi domácich hokejku a k zakončeniu sa nedostal.

58:05 min

Petráš vystrelil z ľavého kruhu, Sorokin cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť, Samuel sa dnes radovať asi nebude.

57:56 min

Domáci v plnom počte, CSKA aj toto svoje oslabenie ubránil.

57:12 min

Ďaloga ťahá puk vpred od svojej bránky, Slovan ani túto presilovku nehrá optimálne, zrejme sa drámy v Moskve dnes nedočkáme.

55:56 min

Nikita Kvartaľnov zohrieva trestnú lavicu, menší trest za krosček, presilovka pre Slovan.

54:51 min

Chipchura najskôr zaparkoval na mantinel jedného z hráčov v červenom drese, potom sa pustil do pästného súboja so „Zorrom“ pomstiteľom Pivcakinom, ktorému naložil, nuž a budeme vylučovať. Chipchura dve minúty za krosček + päť minút za údery, Pivcakin dve minúty + päť minút za údery a do konca zápasu, hráme piati proti piatim.

54:25 min

Telegin sa s pukom na hokejke spoza bránky natlačil až na ľavý kruh, vystrelil po ľade, Pogge dobre čítal hru puk poslal späť do hry.

53:38 min

Ďaloga v individuálnej akcii nakorčuľoval s pukom až za kruhy a vystrelil, minul však bránku Sorokina, škoda.

52:57 min

Domáci v plnom počte, Slovan ponuku vojakov na zdramatizovanie zápasu neprijal, navyše Taffe na trestnej pre svoj osobný trest.

51:58 min

CSKA so štyrmi hráčmi, Kugryšev už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom. Slovan hral 61 sekúnd presilovku s výhodou dvoch hráčov, bez využitia.

51:38 min

Slovan drží domácich v pásme, strely Plastina, Meszároša či Jegliča sa doposiaľ neujali, Sorokin puky v pokľaku likviduje vo svojom výstroji.

50:57 min

CSKA ide do troch, Telegin dostal dve minúty za hákovanie.

50:27 min

Taffe reklamoval faul a za protesty rozhodcom dostal osobný trest v trvaní desiatich minút.

49:58 min

Kugryšev sedí na trestnej, menší trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, Slovan má možnosť na kontaktný gól.

49:13 min

Ožiganov poslal po prechode modrou puk na bránku hostí, Pogge ho vyrazil späť do hry, o chvíľu vyrobili vojaci skrumáž pred bránkou Slovana, hostia to ubránili.

48:14 min

Svetlakov našiel spoza bránky na ľavej strane pri bránkovisku Enlunda, ktorý pálil pohotovo, Pogge puk vyrazil späť do hry, domácim radovať sa nedovolil.

47:26 min

Vojaci poslali puk do pásma hostí, Pogge ho rozohral na hokejky svojim spoluhráčom, hráme v strednom pásme.

46:33 min

Opäť bol v akcii Pogge, ktorý hasil situáciu pred svojou bránkou, Andronov poslal puk pred bránkovisko a Nikita Kvartaľnov pred bránkou neuspel, Pogge puk cez pravý betón poslal späť do hry.

46:25 min

Denisov od modrej z pravej strany vystrelil po ľade, Pogge puk zrazil do rohu klziska, CSKA drží pásmo a má puk na hokejkách.

45:48 min

Nedorost prerušil tlak vojakov, Hlinka hral bez hokejky, Slovan sa už len bráni, domáci po góle stupňujú svoj tlak.

44:29 min

Puk v lapačke Poggea, CSKA má dvojgólový brejk a pásmo na vhadzovanie.

43:09 min

CSKA Moskva dala gól!
Pogge vykorčuľoval za pukom za svoju bránku, nezachytil ho, MAXIM MAMIN si puk zobral na hokejku a zasunul ho poľahky do prázdnej bránky hostí. Gól potvrdil aj videorozhodca zápasu, keďže táto akcia zaváňala ofsajdom. Asistencia: Jan Muršak.

42:20 min

Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, bez gólového efektu.

42:16 min

Starosta autorom ďalšej strely hostí, Sorokin puk zlikvidoval a tak ani po tejto akcii sa belasí radovať nebudú.

42:05 min

Plastino poslal puk na bránku CSKA, trafil však Kutuzova a Sorokin bol nateraz bez práce.

41:52 min

Naumenkov tečoval puk na vlastnú bránku, Sorokin však bol v strehu, puk poslal späť do hry, Slovan by potreboval aj kúsok viac šťastia.

41:22 min

Chipchura skončil v súboji na ľade a aj toto sa dalo pískať, o puk prišiel, domáci ho dostali na chvíľku do stredného pásma, Ďaloga puk na modrej už neudržal.

40:42 min

Sorokin v pokľaku likviduje puk z hokejky hostí, k vyrovnaniu to ale teraz neviedlo.

40:20 min

Denisov dostal dve minúty za seknutie, presilovka pre Slovan, lepší úvod sme si želať nemohli, snáď len gól v sieti domácich.

40:18 min

Chipchura našiel krížnou prihrávkou na pravom kruhu Taffea, ten bol faulovaný a k streľbe a nedostal.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:21.

V druhej tretine Slovan opäť držal krok s domácim klubom, no častými vylúčeniami musel improvizovať v hre a stálo ho to mnoho síl. Dobre bránil aj svoje oslabenia, no v tom poslednom Osnovin clonil Poggeovi a domáci sa ujali vedenia v zápase využitím presilovej hry. Belasí budú musieť v tretej tretine zlepšiť disciplínu a streleckú mušku. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 18:5.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:39 min

CSKA s pukom v pásme belasých, obrázky z Moskvy sú teraz nekvalitné, zmena skóre sa však neudiala.

38:05 min

CSKA Moskva dala gól!
Svetlakov poslal z pravého kruhu puk na modrú a z prvej príklepom vystrelil ALEXANDER KUTUZOV, ktorý prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencia: Andrej Svetlakov.

37:38 min

Starosta oslabuje svoj tím a úplne zbytočný faul v strednom pásme, kde sa nehral puk, nedovolené bránenie, dvojminútová výhoda pre CSKA.

37:06 min

Hostia v plnom počte, CSKA hral presilovku na výbornú, Slovan na výbornú bránil a ubránil.

37:02 min

Enlund dostal puk na pravú stranu pri bránkovisku, kým si ho prichystal na zakončenie, bol pokrytý a Pogge puk pohotovo schoval pod svoju rukavicu.

36:19 min

Naumenkov vystrelil od modrej z jej stredu, minul bránku hostí a Chipchura puk poslal mimo obranné pásmo hostí.

35:39 min

Muršak vystrelil od ľavého kruhu z jeho vrcholu, Pogge puk zrazil do rohu klziska na pravú stranu, Slovan sa však bráni akcii domácich.

35:06 min

Za seknutie dostal menší trest Meszároš, teraz to bude CSKA, kto si zahrá presilovú hru.

34:50 min

Šiška srdnato bojoval o puk za bránkou hostí, proti dvom domácim neuspel, vpred pôjde CSKA.

33:41 min

Domáci v plnom počte, Slovan túto presilovku nehral podľa predstáv, no v Moskve stále drží nádej na dobrý výsledok.

33:34 min

CSKA spoza svojej bránky vyhodil puk von z pásma až za bránku hostí, je po presilovke Slovana.

33:12 min

Osnovin dostal puk do pásma hostí, vystrelil švihom reklamný puk, prinútil Poggea na zásah, CSKA získal pásmo a aj čas.

32:32 min

Taffe hľadal pukom z pravej strany pred bránkou Hlinku, nepodarilo sa mu to, škoda.

32:08 min

Ďaloga vystrelil z vrcholu ľavého kruhu švihom, hráč v červenom drese puk poslal na ochrannú sieť, Slovan zostáva v pásme domácich.

31:41 min

Hákovanie v podaní Telegina a konečne si presilovku zahrá aj Slovan, kiež by Ivanovi niekto v bielom drese ten pobyt na trestnej skrátil.

31:05 min

Svetlakov švihom vystrelil z vrcholu pravého kruhu, Pogge mal ideálny výhľad a aj tento puk bezpečne ukryl vo svojej lapačke.

30:27 min

Domáci zo stredného pásma nahodili puk rovno do lapačky Poggea, vybojovali pásmo, predtým neuspel na druhej strane vo svojej príležitosti Jeglič.

30:05 min

Hra je prerušená, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme, zrejme prihrávku rukou domácich pri bránke Poggea.

28:56 min

CSKA prechod do útočného pásma nezvládol, zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Sorokina.

28:18 min

Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy.

28:17 min

Ožiganov vystrelil krásny príklep od modrej z pravej strany, Pogge puk videl cez hráčov stojacich pred ním a efektne ho zatočil do svojej lapačky.

27:28 min

Pogge si dovolil hodne, puk spoza bránky si potiahol na palici k bránkovisku a poslal cez celé klzisko pozdrav Sorokinovi.

26:54 min

Od modrej spoza kruhov vystrelil švihom Naumenkov, Pogge puk zlikvidoval a Slovan drží stále nádej na dobrý výsledok.

26:18 min

Rosandič poslal na ľad Petrova a hlavný ho poslal von, držanie a dve minúty.

26:05 min

Petráš švihom vystrelil z pravého kruhu, Sorokin puk cez svoju hruď zrazil pred seba a následne si ho pritiahol hokejkou pod svoju rukavicu.

25:35 min

Enlund dostal puk na teč, na pravom kruhu z jeho vnútornej strany však puk usmernil za bránku hostí.

25:25 min

Vojaci sa príliš ponáhľali do pásma belasých, vyrobili ofsajd a čiarový tak musel hru prerušiť.

23:59 min

Hostia v plnom počte, Slovan umne bránil svoje oslabenie a hráme ďalej za stavu jeden jeden.

23:56 min

Telegin preveril pozornosť Poggea, Justin puk bezpečne schoval do lapačky a zmenu skóre nepripustil.

23:36 min

Popov sa snažil o zakončenie z ľavej strany, spoza bránkovej čiary mu to nevyšlo, Pogge poslal puk pred seba a hostia ho vyhodili von z pásma.

23:05 min

Slovan poslal puk von cez všetky čiary, zbiera tak cenné sekundy zo svojho oslabenia.

22:35 min

CSKA drží belasých v pásme, Slovan odoláva a palebný priestor domácim zatiaľ nedáva.

21:59 min

Plastino poslal puk na tribúnu, za vyhodenie puku dostal trest a presilovku si zahrá CSKA.

21:50 min

Denisov vystrelil od modrej a puk poslal medzi tri žrde, Pogge ho zrazil za svoju bránku a belasí oň bojujú.

21:47 min

Meszároš zbavuje spoluhráčov tlaku, puk poslal von cez všetky čiary, no len za cenu zakázaného uvoľnenia.

20:56 min

Petrov prešiel s pukom na palici poza bránku hostí, z pravej strany ho pri bránkovisku poslal pred bránku, nikoho v červenom drese tam nenašiel, belasí hráčov CSKA dobre pokryli.

20:27 min

Hra prerušená pre zakázané uvoľnenie, sťahujeme sa späť do pásma belasých.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:23.

V Moskve sme videli vyrovnanú prvú tretinu, v ktorej Slovan veľa priestoru na hru favoritovi neposkytol. Hrali sme aj presilovky, bez využitia. Po individuálnej akcii otvoril pekným gólom účet zápasu Cheechoo, domáci však preradili na vyšší rýchlostný stupeň a zakrátko vyrovnali. V úvode zápasu Meszároš opečiatkoval konštrukciu bránky domácich a tak chlapci odchádzali do šatní za nerozhodného stavu. Pomer striel medzi žrde 5:6.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

18:11 min

CSKA Moskva dala gól!
Pogge puk nahodený na bránku od modrej vyrazil pred seba, v páde na ľad bekhendom zakončil ALEXANDER POPOV a vyrovnal. Asistencie: Arťom Sergejev a Grigorij Panin.

17:25 min

Vojaci zamkli teraz súpera v pásme a snažia sa vytvoriť si sľubnú palebnú pozíciu, belasí im ale priestor dať nehodlajú.

16:50 min

Slovan Bratislava dal gól!
JONATHAN CHEECHOO po prechode modrou napriahol z pravej strany a ponad vyrážačku Sorokina puk zaparkoval pod jeho brvno. Bez asistencií.

16:25 min

Hra sa nám kúskuje, puk skončil mimo hracej plochy, vhadzovať budeme opäť v strednom pásme.

16:11 min

Domáci vyrobili metrový ofsajd, čiarový im správne akciu zastavil a vhadzovať budeme v strednom pásme.

15:23 min

Pogge vyrazil puk späť do hry, Lušňák hľadal na útočnej modrej Skalického, toho pokryl obranca v červenom drese a Pavol sa k puku nedostal.

15:15 min

Domáci v plnom počte, Slovan ani túto možnosť na otvorenie účtu v zápase neprijal.

14:39 min

Ďalší puk poslali domáci von cez všetky čiary, Slovan teraz nevie dostať domácich pod tlak a hra s výhodou jedného muža v poli sa mu veľmi nedarí.

14:02 min

Meszároš vystrelil príklepom od modrej, jeho puk zblokoval bek domácich a domáci puk následne vyhodili von z pásma.

13:22 min

Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, hlavný hru prerušil, vykazuje ju do stredného pásma.

13:15 min

Nedovolené bránenie Ziga a na trestnú si sadol Sergejev, Slovan si zahrá presilovku.

12:19 min

Chipchura vytiahol puk do stredného pásma spoza bránky Poggea, poslal ho na modrú Lušňákovi, Patrik sa dostal na pravý kruh a vystrelil bekhendom, Sorokin puk zrazil za svoju bránku.

11:01 min

Rosandič potiahol puk do pásma domácich po pravej strane, hľadal pred bránkou Cheechooa, nenašiel ho, Slovan má puk pod kontrolou v pásme CSKA.

09:45 min

Bačík chyboval v rozohrávke, puk zachytili domáci, no streleckú pozíciu si nevypracovali, Bačík im v tom zabránil, aby napravil svoju chybu a Skalický následne puk vytiahol von z pásma.

08:08 min

Sergejev po prechode modrou vystrelil od pravého kruhu, puk poslal na vonkajší oblúk bránky, Pogge teraz zasahovať nemusel.

07:42 min

Zigo od modrej oblúčikom nahodil puk na Sorokina, Iľja musel do pokľaku a puk schovať, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

06:17 min

Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, škoda, že bez gólového efektu.

05:58 min

Plastino posielal puk na bránku spoza kruhov, nikto v belasom ho netečoval, puk minul bránku domácich a vojaci ho poslali von z pásma.

05:15 min

Cheechoo prevetral lapačku Sorokina, keď vystrelil pohotovo z pravého kruhu, Iľja bol v pokľaku pri ľavej žrdi a puk zneškodnil.

04:39 min

Hostia v plnom počte a začína sa presilová hra chlapcov od Dunaja.

04:39 min

Andronov poslal tvrdý puk na bránku hostí, zasiahol Meszároša, ktorý padol na ľad ako podťatý, málo máme tých zranených hráčov?

04:26 min

Meszároš sa dostal na pravom kruhu k zakončeniu, vystrelil švihom a svoj puk oprel o konštrukciu bránky CSKA.

04:17 min

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Kugryševa, sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.

03:38 min

Malú skrumáž vyrobili domáci pred bránkou hostí, Pogge puk vyrazil späť do hry, Slovan výborne bráni, vojaci hostí pod tlak ešte nedostali.

02:39 min

Za držanie dostáva dve minúty Starosta, prvú presilovú hru v zápase si zahrajú domáci.

01:15 min

Aktívnejší sú zatiaľ domáci hráči, streleckú pozíciu v pásme belasých si však nevypracovali.

00:06 min

Vojaci vyhrali úvodné buly, nahodeným pukom do pásma belasých vyrobili zakázané uvoľnenie.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy už máme na ľadovej ploche, Slovan nastúpi na duel v bielych dresoch, domáci v červených farbách. Vypočujeme si hymny oboch krajín a začíname.

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z ďalšieho zápasu belasých na ľade súpera. Dnes sa Slovan predstaví na ľade ďalšieho armádneho klubu, tentokrát v Moskve. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, v bránke domácich sa predstaví Iľja Sorokin, do bránky hostí sa postaví Justin Pogge.

Úvodné zostavy:

CSKA Moskva:

Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, G. Panin, Sergejev, Alexejev – Svetlakov, Telegin, Enlund – Popov, K. Petrov, Kugryšev – Osnovin, Mamin, Muršak – Scott, D. Kvartaľnov, Andronov (A) – N. Kvartaľnov

HC Slovan Bratislava:

Pogge (Brust) – Starosta, Bačík, Meszároš (C), Plastino, Ďaloga, Pokorný, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Valský, Jeglič – Skalický, Lušňák, Chipchura – Petráš, Zigo, Vopelka – Šiška

Rozhodca:

Cyplakov, Ravodin – Raming, Otmachov.

Hokejisti HC Slovan vycestovali na trojzápasový trip na západ Ruskej federácie. V prvom z nich podľahli na ľade v Petrohrade, v tom druhom si zmerajú sily s vojakmi z CSKA Moskva, s ktorými sa nedávno stretli v Aréne Ondreja Nepelu. CSKA zvíťazil 2:1 po predĺžení, Slovan tak má čo súperovi vracať.

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V uplynulej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú dvaja hráči z Kanady, po jednom hráčovi majú zastúpenie Francúzsko, Fínsko, Švédsko a Slovinsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom Ľadový palác športu CSKA, menom Vsevoloda Bobrova, ktorý pojme 5.600 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Dmitrij Viačeslavovič Kvartaľnov.

V aktuálnej tabuľke Východnej konferencie má CSKA z 27 odohraných zápasov 60 bodov, belasí odohrali o štyri duely menej a doposiaľ zapísali na konto 29 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe s 15 kanadskými bodmi (6+9), na druhej priečke Jonathan Cheechoo so 14 kanadskými bodmi (5+9). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 16 bodový Bohdan Kiselevič (1+15), na druhej priečke traja 15 bodoví: Kirill Petrov (8+7), Jan Muršak (5+10) a Igor Ožiganov (1+15). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,98 gólov na zápas, Justin Pogge s 89,5% úspešnosťou drží priemer 3,21 gólov na zápas. Na druhej strane Iľja Sorokin s 94,3% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,23 gólov na zápas, Viktor Fasth88,9% úspešnosť zásahov s priemerom 2,25 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Ľadový palác športu CSKA v Moskve privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.